Дадаєва можуть виправдати

поділитись

0

198

Адвокат головного підозрюваного у вбивстві російського опозиціонера Бориса Нємцова вимагає зробити лінгвістичну експертизу показань підзахисного. Мова його зізнання не відповідає реальній мові спілкування Заура Дадаєва.

Про це повідомляє КоммерсантЪ.

Адвокати вважають, що Дадаєв, який ледь закінчив комунально-будівельний коледж, ніяк не міг використовувати такі вирази, як "місце та час для вбивства були ідеальними" та "новина викликала великий резонанс у суспільстві". Якщо експерти підтвердять версію захисту, показання визнають недійсними.

Читайте також: Підозрюваного у вбивстві Нємцова перевірять на детекторі брехні

Як пояснив адвокат Шамсудін Цакаєв, його 32-річний клієнт належить до покоління, яке виросло під час війни. Він закінчував початкову школу, коли до влади в республіці прийшов Джохар Дудаєв. Через події в республіці багато освітніх установ були закриті або, принаймні, залишилися без провідних вчителів, які залишили Чечню. Компенсувати недоліки в освіті Дадаєву вдалося лише частково - у 2005 році він закінчив, правда в заочній формі, комунально-будівельний коледж у Нальчику.

Поспілкувавшись із обвинуваченим, захисник дійшов висновку, що він, викладаючи обставини підготовки та вчинення злочину, в принципі не міг використовувати включені у протокол допиту фрази і звороти.

Те, що зізнання має інше авторство підтверджується також іншими фактами. Зокрема, у ньому є згадка про якогось Русика або Руслика, якого слідство ідентифікувало як майора внутрішніх військ Руслана Геремєєва, який проходить свідком у справі, але його ще не допитали.

Як зазначив Цакаєв, таке звертання до старшого за званням і віком представника авторитетної чеченської сім'ї з боку його підзахисного було категорично неможливим. За словами самого Дадаєва, в батальйоні було прийнято називати командира Геремєєва за його радіопозивним - Добрий або з поваги до нього - Старший.

Від зізнання у вбивстві обвинувачений вже відмовився, проте слідство наполягає на правдивості показань.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
25.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
На Лазурному березі триває евакуація мешканців
0
0
20:00 25.07.2017
Інцидент трапився у Перській затоці
0
0
19:55 25.07.2017
Росія загрожує Польщі санкціями через процес декомунізації
0
0
19:23 25.07.2017
Поломка машини стала проблемою державного рівня
0
0
18:58 25.07.2017
Мешканці російської столиці беруть приклад зі свого президента
0
0
18:53 25.07.2017