Ірландія стала першою країною в світі, де легалізацію одностатевіх шлюбів винесли на загальнонаціональний референдум. Соціологи припускають, що "за" відповідне рішення можуть проголосувати дві третини ірландців.

Останнє соцопитування, проведене виданням "Irish Times", показало, що 58% виборців голосуватимуть за рівні права для геїв, лесбіянок та гетеросекуальних пар. 25 % проти і 17% - утримаються. Залишаючи осторонь останніх, експерти припускають, що "так" скажуть 70% громадян.

Жінки, самотні люди та жителі міських районів готові взяти участь в референдумі. Головний розподіл відбувся за віковою ознакою. Лише третина людей старших за 65 років готові голосувати у порівнянні з 70% тих, кому до 34-х. Референдум надасть гомосексуальним парам такі ж конституційні права, як і гетеросексуальним.

Читайте також: У Америці дозволили подати документи на розлучення через Facebook

В 2010 році в законодавстві Ірландії були надані деякі права для секс-меншин, але референдум закріпить їх на законодавчому рівні. Противники референдуму кажуть, що зміни до закону приведуть до зміни самого поняття "шлюб" і спричинять до ухвалення законів про сурогатне материнство та підірвуть сімейні цінності.

У найближчої сусідки Ірландії - Великої Британії – законодавство про одностатеві шлюби, разом із сімейним законодавством, перебуває в юриспруденції регіонів і частково легалізоване з 2013 року.

Виконавча влада Північної Ірландії заявила, що не збирається запроваджувати відповідне законодавство. Проте одностатеві шлюби , які були ухваленні в інших юрисдикціях, розглядатимуться як громадські партнерства.

Читайте по темі: Зневірені японки виходять заміж самі за себе