Російські прокурори судитимуть "захисників споживачів" за сепаратизм

поділитись

0

222

Генпрокуратура Росії повідомила, що вимагає порушити кримінальну справу щодо російського Товариства захисту прав споживачів "Громадський контроль"

Вчора, "Роскомнагляд" заблокував сайт російської громадської організації, яка радила туристам із Росії просити дозволу в України на відвідини окупованого Криму.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За словами речника Федеральної служби нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Вадима Ампелонського, сайт блокують на території Росії на вимогу Генеральної прокуратури РФ.

Читайте також: Росіянам порадили проситись до Криму в України

Раніше в понеділок, 22 червня, Генпрокуратура Росії повідомила, що вимагає порушити кримінальну справу щодо російського Товариства захисту прав споживачів "Громадський контроль", оскільки вбачає в оприлюдненій організацією пам'ятці для туристів "публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії".

У зв'язку з цим Генпрокуратура також вимагала заблокувати доступ до сайту "Громадського контролю".

Голова Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков розповів, що пам'ятку склали у відповідь на численні скарги росіян на неможливість отримати візу в іншу країну після відвідин Криму.

За його словами, ні МЗС Росії, ні "Ростуризм" не попереджають росіян про можливі негативні наслідки поїздки до Криму.

Нагадаємо, Російське товариство захисту прав споживачів "Громадський контроль" порекомендувало росіянам отримувати дозвіл для поїздок до Кримського півострова в України.

Про це йдеться в пам'ятці для російських туристів, яку опублікувала організація на своємусайті.

"Посилаючись на діючі норми міжнародного права, юристи пояснюють правовий статус Криму і міста Севастополя, які є окупованою територією. Законом України передбачено порядок в'їзду і виїзду з окупованої території, і за його порушення, туристи можуть понести кримінальну відповідальність, аж до тюремного терміну" - ідеться в повідомленні.

Згідно з інформацією, для безпеки туристам рекомендують дотримуватися українського законодавства і перетинати кордон тільки з дозволу прикордонної служби України в Херсонській області.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Техно
21.11.2017
Уряд Великобританії вже витратив на адвокатів цього садиста п’ять мільйонів фунтів
0
0
23:31 23.11.2017
Захарова вважає, що ресурс несе загрозу журналістам
0
0
22:25 23.11.2017
Вага комах у готовому продукті складе три відсотки
0
0
19:42 23.11.2017
Вчені вважають, що поява об'єкта з глибин космосу могло становити потенційну небезпеку людям
0
0
18:10 23.11.2017
Дані збирали користувачі мережі протягом року
0
0
16:08 23.11.2017