Так у відеоблозі на YouTube-каналі партії «РОЗУМНА СИЛА» прокоментував реформу децентралізації Андрій Бодров – експерт цієї політичної сили.

«Еліти зрозуміли, що бюджетний потік повільно, але вірно стікає з районного рівня до місцевих громад, до ОТГ. Я знаю випадки, коли голова районної ради складав свої повноваження і пішов балотуватися головою в ОТГ, хоча ця ОТГ не має жодного відношення до того району, який раніше він очолював», – заявив експерт.

Він зазначив, що на даний момент важливо вирівняти швидкість росту кількості громад та кількості грошей, які резервуються в держбюджеті на функціонування цих громад, оскільки фінансування зараз впало. «Якщо раніше 1 млрд субвенцій з держбюджету розподілявся між 150 громадами, то сьогодні 1,5 млрд гривень розподіляється між майже 400 громадами. Тобто, кожна громада отримує менше і, відповідно, може витрачати мало на утримання соціальної, медичної, освітньої структури», – зазначив Андрій Бодров.

Ідею створення і саму роботу ОТГ політик пояснює так: «Їм (місцевій владі – ред.) перерозподілили бюджетний потік для того, щоб вони мали більше можливості витрачати, а відповідно реалізовувати корупційну складову на місцях. У планах чиновників – викликати більше лояльності стосовно до правлячої влади. Швидше за все це було зроблено для того, щоб під партіями, які представляють провладний сегмент, закріпити ряд територій напередодні президентських і парламентських виборів – обкатати структури, створити штаби і подивитися на результати діяльності еліт на кожній з територій, де будуть проходити вибори в ОТГ. Це такий собі експеримент влади і саме тому, з моєї точки зору, процес виборів у ОТГ був розблокований і відпущений на волю».

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Бодров зазначив, що партія «РОЗУМНА СИЛА» сприймає децентралізацію як правильний та позитивний процес, який у багатьох демократичних країнах реалізований успішно. Однак при цьому українським чиновникам він порадив зайнятися перепідготовкою кадрів для підвищення ефективності трудового процесу в цьому питанні:

«Величезна кількість людей, які працювали в місцевих органах самоврядування на нижчому рівні, абсолютно не готові до тих повноважень, які зваляться на них, коли вони почнуть працювати в ОТГ... Багато суб'єктів повинні докласти чималих зусиль для того, щоб люди мали доступ до інформації для підвищення кваліфікації в нових умовах».

Нагадаємо, що 3 листопада поточного року розпочався виборчий процес перших виборів в 123 об'єднаних територіальних громадах.

Також повідомлялося, що Центральна виборча комісія закликає всіх суб'єктів виборчого процесу створити належні умови для дотримання і реалізації принципів демократичних виборів в об'єднаних територіальних громадах, призначених на 23 грудня.