Народний депутат, член підкомітету ВР з питань вугільної промисловості Артур Мартовицький вважає, що шахти ДТЕК забезпечують енергетичну безпеку України. Про це він заявив, під час фінального засідання Антимонопольного комітету по справі групи ДТЕК.

"Цього рішення чекають і шахтарі в Павлограді, цей мій виборчий округ. ДТЕК забезпечує сьогодні сталою заробітною платою більше 40 тисяч шахтарів і їх сімей. І забезпечуэ не на словах, а на ділі енергетичну безпеку України. Ми розглядали питання стратегічного розвитку вугільної галузі, державного сектора вугільної галузі на нашому комітеті", - сказав Мартовицький.

На думку нардепа, рішення АМКУ дозволить активізувати розвиток гірничої галузі в Україні та сприятиме вирішенню соціально-економічних проблем. "Чим більше будемо добувати вугілля в Україні, тим більше будемо годувати наших шахтарів, а не шахтарів з Пенсільванії", - підкреслив він.

Як повідомлялося, АМКУ прийняв рішення закрити справу про можливе зловживання монопольним (домінуючим) становищем групи ДТЕК на ринку виробництва електроенергії. Трирічне розслідування не виявило порушень з боку компанії.

Популярні новини зараз

У Дніпрі горе-матусі розгромили найману квартиру - бруд, сміття і п'яний дурдом на очах у дітей

Переможниця "Холостяка" Даша зробила відверте зізнання - "Ван лав назавжди"

Все життя бігав за вдачею і зловив у старості – пенсіонеру "звалилися на голову" 300 тисяч доларів

Українців годують небезпечним м'ясом - як збільшують вагу курки, відео не для людей зі слабкими нервами

Показати ще

Як випливає зі звіту АМКУ, в 2015-2017 роках частка групи ДТЕК у виробництві електроенергії становила 24-26%, що відповідає нормам законодавства. Відповідно до закону України "Про захист економічної конкуренції" монопольним (домінуючим) становищем господарюючого суб'єкта може бути визнано в тому випадку, якщо його частка на ринку перевищує 35%.

Вся вироблена електроенергія продається генеруючими компаніями державному підприємству "Енергоринок" за цiнами, встановленими НКРЕКП. Таким чином, ринкова влада учасників ринку генерації електричної енергії в існуючій моделі ОРЕ не може бути реалізована в зв'язку з існуючими адміністративними обмеженнями, - стверджують в АМКУ.