Народний депутат, член підкомітету ВР з питань вугільної промисловості Артур Мартовицький вважає, що шахти ДТЕК забезпечують енергетичну безпеку України. Про це він заявив, під час фінального засідання Антимонопольного комітету по справі групи ДТЕК.

"Цього рішення чекають і шахтарі в Павлограді, цей мій виборчий округ. ДТЕК забезпечує сьогодні сталою заробітною платою більше 40 тисяч шахтарів і їх сімей. І забезпечуэ не на словах, а на ділі енергетичну безпеку України. Ми розглядали питання стратегічного розвитку вугільної галузі, державного сектора вугільної галузі на нашому комітеті", - сказав Мартовицький.

На думку нардепа, рішення АМКУ дозволить активізувати розвиток гірничої галузі в Україні та сприятиме вирішенню соціально-економічних проблем. "Чим більше будемо добувати вугілля в Україні, тим більше будемо годувати наших шахтарів, а не шахтарів з Пенсільванії", - підкреслив він.

Як повідомлялося, АМКУ прийняв рішення закрити справу про можливе зловживання монопольним (домінуючим) становищем групи ДТЕК на ринку виробництва електроенергії. Трирічне розслідування не виявило порушень з боку компанії.

Як випливає зі звіту АМКУ, в 2015-2017 роках частка групи ДТЕК у виробництві електроенергії становила 24-26%, що відповідає нормам законодавства. Відповідно до закону України "Про захист економічної конкуренції" монопольним (домінуючим) становищем господарюючого суб'єкта може бути визнано в тому випадку, якщо його частка на ринку перевищує 35%.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Вся вироблена електроенергія продається генеруючими компаніями державному підприємству "Енергоринок" за цiнами, встановленими НКРЕКП. Таким чином, ринкова влада учасників ринку генерації електричної енергії в існуючій моделі ОРЕ не може бути реалізована в зв'язку з існуючими адміністративними обмеженнями, - стверджують в АМКУ.