В Україні найнижчі тарифи для населення у порівнянні з Європою, йдеться в матеріалі на mind.ua під назвою "Конкурентний енергоринок: чого чекати промисловим споживачам", пишуть Українські Новини.

"Україна зберігає найнижчі тарифи на електроенергію для населення в Європі. Середньозважений тариф для домогосподарств в Україні становить 1,03 грн за 1 кВт*год, тоді як аналогічна середня ціна кіловат-години в країнах ЄС – на рівні 20,5 євроцента".

Як пише ЗМІ, найнижчий тариф (крім українського) — в Угорщині – 11,2 євроцента за 1 кВт*год. За нею по висхідній йдуть Румунія (13,3 єц/1 кВт*год), Польща (14,1 єц/1 кВт*год) та Словаччина (15,6 єц/1 кВт*год). Таким чином, для України співставна ціна має починатися від 3 грн.

Таким чином, в газовій галузі уряд врахував інтереси МВФ та довів ціну блакитного палива для побутових споживачів до рівня Європи. В електроенергетиці ж ми маємо кардинально протилежну ситуацію: ціна в 19,9 разів менша. Останній раз арифи на електрику піднімали у 2017 році (п'ятиетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення у 2015-2017 роках).

"Після цього п'ятиступінчастого подорожчання ніхто більше в країні до питання необхідності подальшого підвищення ціни на електроенергію для населення публічно не повертався. Хоча з економічної точки зору тарифи потрібно підвищувати, причому рази у два як мінімум. За оцінками Міненерговугілля, "ринкова" ціна кіловат-години для побутового сектору в Україні має становити 2,40 грн", — пише автор.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Доведеться заплатити сотні тисяч: в Україні виставляють величезні штрафи за газ Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для промисловості та населення в Україні встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Глава НКРЕКП Оксана Кривенко заявила, що формула Роттердам + стримує зростання тарифів для населення і промисловості. Економія становить до 40 млрд.