Команда Громадського руху «Рідна країна» визначила захист довкілля одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності, оскільки поставила собі за мету повернути Києву статус екологічної столиці. Цього року вже проведені низка заходів, зокрема, в Ботанічному саду НУБІП, біля будинку Шевченка на Пріорці і в парку Дубки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСьогодні було прийнято рішення випустити тонну мальків товстолоба в затоку Верблюжа, що знаходиться на річці Дніпро, оскільки цю рибу також називають «санітаром водойм».
Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко зазначив, що мешканців не влаштовує стан водойм в столиці:
«Наша місія — привернути увагу влади до стану водойм Києва, оскільки за оцінками експертів близько 8% території міста складають річки, озера та інші водойми. Ніхто не може назвати точну кількість: число варіюється від 300 до 500. Водойми, якими опікується міська влада, лише 102. Про їхній реальний стан свідчить те, що у Києві під час пляжного сезону дозволено купатись лише на 13 пляжах.
Попри вимогу екологів та експертів, лише в кінці 2018 року київська влада заявила про те, що розпочинає інвентаризацію та паспортизацію водних ресурсів столиці.»
Він також наголосив, що до цієї проблеми потрібен фаховий і плановий підхід.
«Зрозуміло, що Києву потрібна відповідна програма по порятунку водойм, щоб забезпечити їхнє належне функціонування. Ми, як громадська інституція, прагнемо показати приклад. За невеликі кошти та мінімум часу, шляхом зариблення можна очистити навіть найбільш занедбані водойми. Тому на прохання мешканців Оболоні ми допомагаємо почистити та зробити водойму комфортною для киян.
Нашим партнером в цьому проекті стало відоме господарство Іркліївський розплідник рослиноїдних риб. Ми випустили більше 40 тисяч мальків товстолоба і сподіваємося, влада підтримає наш проект, а кияни будуть берегти природні багатства столиці.»
Процес зариблення затоки Верблюжа за ініціативи команди Громадського руху Миколи Томенка «Рідна країна»