Легалізація кримінальних доходів – складний і багатоетапний процес, який може мати безліч форм. Наприклад, на початковому етапі легалізації привласнені незаконні кошти виводяться закордон через фінансову систему за участі підприємств з ознаками фіктивності та іноземних компаній оболонок, повідомляє "Політека".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПісля цього компанії нерезиденти здійснюють чисельні перекази коштів на рахунки інших компаній, залучених до відмивання коштів. Відбувається змішування фінансових потоків, а встановити джерела та подальший рух коштів стає вкрай складно. В подальшому «відмиті кошти перераховуються в компанії, що контролюються злочинцями та повертаються в країну під виглядом інвестицій. Для завершення процесу їх легалізації.
Щорічний обсяг відмитих грошей сягає 3 трлн доларів США. Експерти оон відмивання відходів відносять до глобальних ризиків людства.
Виявляти подібні злочини – завдання фінансової розвідки, які зараз працюють майже у всіх країнах світу. В Україні ці функції виконує Державна служба фінансового моніторингу.
Держфінмоніторинг не має правоохоронних функцій, а є аналітичним органом, що збирає та аналізує інформацію про підозрілі транзакції, після чого передає її до правоохоронних або розвідувальних органів.
Держфінмоніторинг – координуючий орган системи фінансово моніторингу в Україні. Ця система складається з первинного та державного рівнів.
Первинний – це банки, фінустанови, учасники фондового ринку, нотаріуси, адвокати, аудитори.
Державний рівень – це правоохоронні органи, ДСФМУ, наглядові органи, розвідувальні органи та суди.
В 2018 році Держфінмоніторинг отримав нагороду за найкращу справу Егмондської групи – міжнародної організації, що об’єднує підрозділи фінрозвідки понад 150 країн світу. Підставою стало масштабне дослідження, яке дозволило повернути в Україну понад 1,5млрд доларів США, відмитих від корупції високого рівня.