Законопроєкт про створення Бюро фінансових розслідувань не вирішує основні проблеми української податкової системи: дублювання функції розслідування економічних злочинів в різних відомствах, залежність від уряду і міністра фінансів, відсутність прозорого конкурсу на призначення керівника Бюро, пише EU Reporter.

Видання зазначає, що за даними досліджень PWC, World Economic Crime and Fraud Research 2018: Survey of Ukrainian Organisations – два з п'яти перших видів економічної злочинності в Україні – це корупція і розтрата майна, без створення незалежного податкового відомства неможливо прозоро і якісно розслідувати економічні злочини, особливо, ТОП-чиновників.

“Ухвалення зареєстрованого на сайті Верховної Ради Законопроєкту “Про Бюро фінансових розслідувань” негативно вплине на бізнес і громадян, адже новий фіскальний орган матиме виключно каральну функцію і залежатиме від уряду або міністра фінансів. Крім того, законопроєкт не передбачає конкурсу на посаду керівника, законодавчого обмеження іншим правоохоронним органам займатися протидією злочинам у сфері публічних фінансів, контролю тощо”, – зазначив експерт з оподаткування Андрій Гмирін.

В якості альтернативи Гмирін запропонував народним депутатам створити нове податкове відомство зі спеціальним статусом, яке забезпечить національну безпеку країни в економічній сфері.

“Координувати і регулювати нову незалежну Державну службу доходів (назва – не важлива) повинна Рада національної безпеки і оборони, яку очолює Президент України. Діяльність нового фіскального відомства повинна бути максимально незалежною від органів державної влади, прокуратури, політичних партій, громадських об'єднань. Контроль за діяльністю Служби повинен здійснювати парламент і спеціально створена при Службі наглядова громадська рада. Для розслідування можливих правопорушень співробітників Служби досить вже діючих антикорупційних органів НАБУ і ДБР”, –  пояснив Гмирін.

Популярні новини зараз

У Заворотнюк виявили вторинну гліобластому: лікарі прокоментували діагноз "Моєї прекрасної няні"

Відома українська телеведуча Алла Мазур зізналася, що у неї рак: "Шлях не буде легким"

Портнов заявив про нову коаліцію в Раді, Зеленському не сподобається: "Токсичний Порошенко пронизав в уряд"

Названо жіночі імена з сильною енергетикою: чоловіки від них божеволіють

Показати ще

Політичний експерт Тарас Семенюк зазначив, що запропоноване Гмиріним об'єднання функцій боротьби з економічною злочинністю та інформаційних баз усіх правоохоронних органів в одному державному відомстві дозволить попереджувати і якісно розслідувати економічні злочини.

“Реорганізація і об'єднання вже існуючих податкових органів, їх функцій і інформаційних баз в єдину інформаційну систему, де відразу буде видно весь ланцюг руху коштів, дасть можливість оперативно попереджати і якісно розслідувати економічні злочини. Тобто координація дій співробітників податкового відомства повинна здійснюватися з “єдиного центру”. Подібні злиття і оптимізація податкових органів використовувалися в інших країнах і підтвердили свою ефективність. Настав час проводити якісну реформу податкової, а не, як завжди, створювати один орган на зміну іншому”, –  зазначив Семенюк.

Раніше на сайті Верховної Ради був зареєстрований Законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань №1208. Як альтернативу депутати зареєстрували Законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань № 1208-2. При цьому експерти з оподаткування відзначають, що в альтернативному законопроєкті залишилися все ті ж недоліки.