Росія розгорнула другий фронт війни з Україною – за енергетичний ринок, і готова поставляти електроенергію навіть безкоштовно, щоб вбити нашу енергетику. Про це заявив колишній голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та ексголова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль в коментарі журналісту.

Він зазначив, що зростання імпорту російської електроенергії загрожує безпеці вітчизняного енергоринку. На його думку, Росія свідомо демпінгує на нашому ринку, щоб знищити його, повідомляє "Обозреватель".

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

"Росія може і безплатно цю електроенергію подавати для того, щоби збити на нуль весь ринок, який обслуговує енергетику України, і ТЕЦ, і "Енергоатом", і гідроенергостанції, і сонячні, і вітряки, і все що завгодно", - сказав Москаль.

Він наголосив, що російську електроенергію експортує державний монополіст "Інтер РАО", керівник якої Ігор Сєчін перебуває під санкціями США через анексію Криму. Це свідчить, що Кремль взяв курс на захоплення українського енергоринку. На думку Москаля, ситуація потребує термінового розгляду на рівні РНБО, оскільки нині в Україні Росія відкрила другий фронт війни – за енергетичний ринок.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

"Я вже всім понаписував, даже послам Нормандської четвірки, і тим, хто вводив санкції, Канада. Це ж державна корпорація, "Інтер РАО". Це державна корпорація поставляє. Це не якась приватна фірма, а державна корпорація. Так що, якщо сьогодні йде війна за газовий ринок, сьогодні розгорнувся в Україні другий фронт за енергетичний ринок", - вважає Москаль.

Нагадаємо, з 1 жовтня завдяки "поправці Геруса" почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже в два рази - з 2,4 млн кВт-год до 4,5 млн кВт-год на добу. На початку листопада він збільшився в порівнянні з середньодобовим показником за жовтень в 3 рази - до 12 млн кВт-год / добу.