Його дії мають розслідувати антикорупційні органи. Про це заявив народний депутат України, член фракції "Батьківщина" Валентин Наливайченко, пише Обозреватель.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДепутат нагадав, що члени фракції "Батьківщини" зареєстрували раніше законопроєкт, яким пропонується скасувати "поправку Геруса", що дозволила з 1 жовтня відновити імпорт електроенергії з Росії. Проте 4 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про ринок електроенергії" (№2233), який залишає можливості для імпорту.
"Фракція "Батьківщина", і я також із фракцією, Михайло Якович Волинець і керівник фракції Юлія Тимошенко, як і Олексій Кучеренко, ми внесли законопроєкт, який скасовує поправку Геруса", – сказав Наливайченко.
На його думку, Андрій Герус, лобіюючи поправку щодо імпорту російської електроенергії, керувався особистим інтересом, і це має стати предметом розслідування антикорупційних органів.
"Ми підготували заяви, зокрема і в антикорупційні органи, стосовно цього народного депутата. Оскільки вбачаємо і підозрюємо, що за цим стоїть особистий інтерес збагачення. І, що є найбільш цинічним, на користь компаній російських, які перебувають під міжнародними санкціями, під санкціями Держдепу США", – повідомив Наливайченко.
Раніше ЗМІ повідомили, що Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ та САП порушити кримінальну справу проти голови енергетичного комітету ВР Андрія Геруса за державну зраду та зловживання владою.
Нагадаємо, 4 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про ринок електроенергії" (№2233), яким, зокрема, обмежується продаж та/або поставки електроенергії, що імпортується з Російської Федерації, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку, але залишається така можливість при постачанні на ринок "на добу наперед".
Імпорт електроенергії з Росії було відновлено з 1 жовтня завдяки "поправці Геруса". За першу половину жовтня імпорт електроенергії з РФ виріс майже вдвічі, у листопаді він зріс у порівнянні із середньодобовим показником за жовтень втричі – до 12 млн кВт-год/добу. Обсяг російської електроенергії, який постачається на сегмент ринку двосторонніх договорів, вже перевищує 15%. Зростання російського імпорту призвело до обмеження потужностей українських енергопідприємств.