В Спілці українських підприємців для ЕП повідомили, що бізнес очікує падіння квартальної виручки на 30-35%. Про те, які наслідки це може мати для столиці, розповіла експерт партії Громадський рух «Рідна країна» Валентина Різник.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Очевдно, що найбільше постраждає від карантину та обмежень малий та середній бізнес. Надходження від цих двох базисних позицій є основним грошовим потоком для бюджету столиці. В розвинених країнах, або простіше кажучи, в країнах, де гроші не крадуть і не освоюють корумповані чиновники, сьогодні мова йде про матеріальну підтримку підприємців. Це і податкові та кредитні канікули, різного роду інвестиції з боку влади. Нині ж допомога влади направлена лише на «своїх». Але найбільшою проблемою сьогодні для Києва є те, що до бюджету не надійде велика кількість закладених в бюджеті на 2020 рік коштів.»
Експерт розповіла, чим може загрожувати недостача податкових надходжень.
«Діра в бюджеті означатиме легалізацію серед суспільства підняття цін на комунальні послуги та проїзд в транспорті. Тобто влада намагатиметься за наш рахунок поповнити казну, а посилатись буде на економічну кризу, яка виникла внаслідок поширення коронавірусу та зміни курсу валют. Звичайно, є й інший варіант, який майже ніколи не практкували українські очільники. Нариклад, можна скоротити зарплати для топ-чиновників, відмінити премії, скоротити витрати на утримання, зменшити автопарки. Так діють в складних ситуаціях в розвинених країнах, де головний – громадянин та платник податків.»
Валентина Різник розповіла, що така ситуація вже відбувалась з підняттям тарифу на вивіз сміття та проїзду в транспорті: «Тоді очільники Києва виправдовувались збільшенням цін на паливо та інфляцію і одночасно будували за бюджетні гроші пішохідний міст за майже 300 мільйонів гривень. Тому поки я не бачу причин, чому влада не може скористатись карантином для підняття цін.»