Так звані "плівки Єрмака" могли бути спецоперацією НАБУ, метою якої був зрив мирного процесу на Донбасі. Про це йдеться в сюжеті журналіста Влада Сидоренко на Youtube-каналі "Свободний", передає Уніан.

Наголошується, що запис розмови з Денисом Єрмаком, братом глави Офісу президента Андрія Єрмака, яку опублікував народний депутат від "Слуги народу" Гео Лерос, зроблена досить професійно.

І, ймовірно, вона могла проводитися в рамках негласних слідчих дій в рамках кримінального провадження за рішенням слідчого судді. За словами адвоката Андрія Добрянського, проводити такі негласні слідчі дії в Україні, згідно з КПК, можуть правоохоронні органи, а саме СБУ, Нацполиция, НАБУ, а також це в силах ДБР.

Адвокат вважає, що оскільки зйомка велася щодо близького родича високопоставленого чиновника з оточення президента, то таке кримінальна справа могла стосуватися можливих злочинів, можливо скоєних високопоставленими чиновниками.

"То є з категорії зловживання впливом з метою одержання певної винагороди. Виходячи з цього, ми можемо припускати все-таки підслідність НАБУ, розслідування такого роду кримінальних злочинів", - говорить Добрянський.

Популярні новини зараз
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

При цьому, такі виробництва відкриваються не проти когось, а за фактом. "Є певний факт, наприклад, зловживання своїм впливом при призначенні на посади. Ці факти потрібно перевірити, задокументувати, і потім вже оголосити підозри особі", - говорить адвокат. А оскільки ці люди певного статусу, це може робити НАБУ, або СБУ. Але, на думку журналіста Сидоренко, навряд чи СБУ, яку очолює друг президента Іван Баканов, буде робити подібні записи, щоб надалі "злити" їх в мережу з метою провокації проти спільного друга Єрмака.

Але це кримінальна справа ні до чого не призвело, бо не було ніяких арештів і затримань при передачі грошей за корупційні дії.

"Виходячи з практики досудових розслідувань у такого роду кримінальних провадженнях ми бачимо, що якщо правоохоронний орган не може нічого довести, яким чином у ЗМІ відбувається викид якоїсь інформації по конкретним особам. Щоб громадськість "засудила" цих людей", - говорить Добрянський.

На його думку, очевидно, що негласні слідчі дії стосовно брата голови Офісу президента Андрія Єрмака Дениса були організовані Національним антикорупційним бюро.

Також зрозуміло, за словами журналіста, що ці слідчі дії ні до чого не привели, не було ніякої корупції, інакше були б якісь затримання. Замість цього ці плівки були покладені на полицю і чекали потрібного часу для атаки на президента Зеленського, зазначив журналіст. Як йдеться у сюжеті, на момент стеження Андрій Єрмак був помічником президента, але з огляду на близькість до Зеленському він займався питанням – зовнішньою політикою.

А так як одним з головних пріоритетів Зеленського перед виборами було обіцянку завершити війну, Єрмак займався, і досить успішно, контактами з Москвою. Саме тому він був відразу взято під контроль спецслужбами. За два тижні до публікації "плівок Єрмака" голова ВП повернувся з Мінська після чергового раунду переговорів у рамках ТКГ.

"За моєю інформацією незабаром після цього повернути і було прийнято рішення "збивати" його з посади, атакуючи через брата. Час атаки обрано не випадково. Перед голосуванням за закон про ринок землі і про так званому законі про "Приватбанку". Плівки публікують, щоб перешкодити голосуванню за ці закони, мовляв посіяти конфлікт всередині фракції", - каже Сидоренко.