Про це написав головний аналітик GMK Center Андрій Тарасенко у своїй колонці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Україна втратила $0,5 млрд експорту чорних металів за перші чотири місяці цього року. Продажу за кордон у грошовому вираженні знизилися на 15,5%. Причиною цьому не тільки падіння цін. Дійсно, ситуація на ринках набагато гірше, ніж роком раніше. Ціни на плоский прокат за січень-квітень впали в середньому на 6-7% р./р., на арматуру – на 10%, на напівфабрикати – на 10-12%. Але також має місце зниження фізичних обсягів на 300 тис. т, або на 5,4%. І тут ми бачимо цікаву особливість: експорт напівфабрикатів зріс на 7,5%, в той час як прокату – впав майже на 16%. Саме це є одним з наслідків розвитку протекціонізму у світі», - написав Тарасенко.
За його словами, посилення протекціонізму – це нова тенденція останніх років і економічна криза, викликана коронавірусом, її лише посилить, що для України означатиме подальше витіснення зі світових ринків.
«Якщо аналізувати структуру експорту металургійної продукції з України, то будь-які зміни, що відбувалися в останні п'ять років, обумовлені тільки введенням проти вітчизняної продукції різних обмежувальних заходів. Таких налічується 36 в 13 країнах. Якщо просто, то спочатку нас «вигнали» з країн СНД. Потім з США та ЄС – до країн MENA. Тепер з країн MENA. Але далі бігти вже нікуди», - написав Тарасенко.
Він також підкреслив, що протекціонізм є новою нормою, до якої треба пристосовуватися, нейтралізувати наслідки, і, по можливості, отримувати вигоду, так як це явище нікуди не зникне найближчим часом.
Нагадаємо, раніше президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов заявив, що підтримка експорту у період кризи має бути пріоритетом для влади, тому важливо забезпечити нормальні умови для логістики, а також підкреслив, що стабільна робота експортоорієнтованих підприємств дозволить Україні вистояти під час світової економічно-фінансової кризи.