Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунального господарства підтримав план заходів Міністерства енергетики та навколишнього середовища з виходу енергетичної галузі з кризи.

За відповідне рішення проголосувала більшість членів комітету, незважаючи на пропозицію Голови комітету Андрія Геруса прийняти план тільки під уваги без підтримки.

Перед обговоренням цього питання прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав депутатів підтримати план дій Міністерства енергетики.

«Буду просити підтримати роботу міністерства, антикризового штабу. Сьогодні галузь перебуває у складній ситуації починаючи від вугільної промисловості і атомною енергетикою», - сказав Шмигаль.

При цьому тимчасово виконуюча обов'язки міністра енергетики Ольга Буславець наголосила, що поточна ситуація викликана непрофесійним управлінням галузі в минулому році.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

«Ця криза виникла внаслідок бездіяльності, непрофесіоналізму людей в різних гілках влади. З-за цього ми прийшли до багатомільярдних боргів», - повідомила Буславець.

За її словами, запропонований план дозволить міністерству рухатися далі і вже на наступному засіданні антикризового штабу з питань енергетики розглядати блок економічних проблем і викликів, які стоять перед галуззю.

Раніше Буславець повідомляла, що міністерство розробило план з 20 заходів, які допоможуть енергетичної галузі вийти з кризи.

Як повідомлялося, перше засідання Штабу під головуванням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося 29 квітня. Результатом першого засідання став оновлений енергетичний баланс на 2020 рік, що знизило напругу в галузі.

План передбачає комплекс заходів щодо виведення галузі з кризи. Зокрема, вирішення проблеми боргів в старому і новому ринку, добровільне зниження "зеленого" тарифу, затвердження енергетичного та паливного балансу, реформа PSO.