Підписання меморандуму з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ), яке відбулося 10 червня, важливий крок для вирішення проблеми критичної заборгованості перед «зеленими» підприємствами, оскільки рівень оплат за електроенергію протягом трьох місяців не перевищує 5%.

Про це йдеться в листі Біоенергетичної асоціації України (БАУ).

«Підписання меморандуму – перший конструктивний крок для врегулювання ситуації, яка склалася на ринку ВДЕ. Сподіваємося на якнайшвидше законодавче закріплення положень меморандуму», - заявляє асоціація.

Як зазначається, рівень оплат за електроенергію, яку виробили станції на біопаливі, з боку ДП «Гарантований покупець» не перевищує 5%, що є критичним для таких підприємств. Це пов'язано з тим, що вони, на відміну від сонячних і вітрових станцій, використовують біопаливо (паливна складова – 60%), яке необхідно купувати.

«Без роботи можуть залишитися 3500 співробітників. Разом з їх сім'ями постраждає більше 10 тис. осіб, які хочуть жити і працювати в Україні… Закликаємо уряд посприяти якнайшвидшому відновленню оплат від ДП «Гарантований покупець» для проектів на біомасі та біогазі за відпущену електроенергію», - підкреслила асоціація.

Популярні новини зараз
Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Як повідомлялося, 10 червня Кабінет міністрів України і Міністерство енергетики підписав з представниками інвесторів в зелену енергетику меморандум, який повинен вирішити проблеми сектора і допомогти вивести енергетичну галузь з кризи. Зокрема, документ є базою для підготовки законопроекту і передбачає зниження зелених тарифів, посилення відповідальності за неправильні прогнози зеленої електроенергії, а також встановлює графік погашення боргів за таку електроенергію.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дозволить Україні заощадити близько 2 млрд євро до 2030 року.

Нагадаємо, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги за останні 9 місяців роботи. Зокрема, борги державного «Гарантованого покупця» перед інвесторами в зелену енергетику, за словами в. о. міністра енергетики Ольги Буславец досягли 14 млрд грн.

Також раніше виник скандал, пов'язаний з листуванням двох народних депутатів – голови та члена Комітету з енергетики Верховної Ради Андрія Геруса і Андрія Жупаніна. У смс-переписці містилися нецензурні формулювання, які передбачають намір розправи з інвесторами в зелену енергетики, що викликало низку критичних заяв міжнародних інвесторів і організацій, що закликають Володимира Зеленського зустрітися з інвесторами і вирішити проблему «зелених».