Причинами перегляду Fitch називає системну кризу і відсутність подальших реформ в енергетиці, нестабільність розрахунків і борги за вироблену зелену електроенергію з боку ДП «Гарантований Покупець», які негативно впливають на фінансовий стан і ліквідність компанії. Про це говориться в повідомленні ДТЕК.

Наголошується, іншими важливими чинниками є відсутність прийнятих рішень щодо змін в законодавстві щодо перегляду розмірів "зеленого" тарифу та загальне погіршення економічної ситуації в Україні на тлі пандемії коронавіруса.

В повідомленні агентства йдеться про те, що з березня 2020 року рівень розрахунків ДП «Гарантований Покупець» з виробниками зеленої електроенергії варіюється від 5 до 10%. На кінець травня заборгованість перед ДТЕК ВДЕ досягла 1,8 млрд грн без ПДВ. Якщо ситуація з розрахунками не зміниться, фінансовий стан компанії будуть ще більш ослаблене, що може призвести до подальшого зниження рейтингу.

«Зниження рейтингових показників ДТЕК ВДЕ відображає кризу в відновлюваної енергетики України. В аналогічних складних умовах знаходяться всі інвестори ВДЕ. Сьогодні вкрай важливо стабілізувати ситуацію в галузі і знайти взаємоприйняті компромісні рішення між державою та інвесторами для виходу з кризи. Затягування рішень погіршує ситуацію, вкрай негативно впливає на інвестиційний клімат і може призвести до незворотних наслідків», - зазначив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.

В повідомленні ДТЕК зазначається, що переговори з інвесторами у відновлювану енергетику та урядом України щодо змін в законодавстві ВДЕ тривають більше дев'яти місяців. Зокрема, за цей період стан в секторі ВДЕ погіршилася: заборгованість ДП «Гарантований Покупець» перед гравцями ринку за згенеровану зелену електроенергію досягла 14 млрд грн, не доведені до кінця реформи щодо переходу галузі на конкурентні механізми стимулювання ВДЕ – зелені аукціони, відсутнє розуміння перспектив майбутнього сектора. Відсутність дій з боку НКРЭКУ та органів влади призвело інвесторів ВДЕ до фактичного дефолту, коли багато компаній не можуть виплачувати кредити, розраховуватися з постачальниками, платити зарплату. Це веде до загрози зриву виконання міжнародних енергетичних та кліматичних зобов'язань України, а також подальшого розвитку галузі.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

10 червня дві асоціації ВДЕ, які брали участь у медіації з органами влади під патронатом Європейського Енергетичного Співтовариства, підписали Меморандум про взаєморозуміння з урядом. Меморандум означає фактичне погіршення фінансових умов всіх проектів ВДЕ. Це ціна бездіяльності і помилок, за яку заплатять інвестори у відновлювану енергетику. Положення даного меморандуму повинні лягти в основу змін в законодавстві, і, після прийняття цих регуляторних змін парламентом, сприяти стабілізації ситуації і виходу галузі із затяжної кризи.