Аналітичний центр GMK Center прогнозує посилення впливу на вітчизняну металургію протекціоністських заходів, що вживаються державами на основних для України ринках збуту металопродукції.

Таку думку висловив Андрій Тарасенко, головний аналітик GMK Center, на вебінарі Української асоціації вапняної промисловості 18 червня.

«Посилення правил імпорту в різних країнах поставило під питання постачання 0,5 млн т сталевої продукції з України. Це відповідає приблизно 2,5% виробництва минулого року», – уточнив експерт.

На його думку, введені Туреччиною обмеження імпорту поки не завдають значної шкоди української продукції. А от наміри Саудівської Аравії ввести додаткові імпортні мита на сталь можуть позначитися на обсягах експорту прокату.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Показати ще

До того ж цінова кон'юнктура на ринках поки що не надто сприяє українського експорту металопродукції, незважаючи на те, що нинішні котирування дещо вище, ніж у квітні-травні. Однак ці рівні близькі до рівнів кризової осені минулого року.

«Рівень поточних цін дозволяє виправдати поставки напівфабрикатів. Але ціни на готову продукцію не покривають змінних витрат», – пояснює Андрій Тарасенко.

При цьому експерт не виключає, що сприятлива кон'юнктура може не відновитися і в 2021 році.

«Після падіння на 6,4% в цьому році, споживання сталі в світі зросте лише на 3,8% в наступному. Надлишкові потужності будуть чинити тиск на ціни. Тому, швидше за все, нас чекає ще один непростий рік», – вважає аналітик.

У цілому на підставі прогнозів Всесвітньої асоціації виробників сталі (World Steel Association про глобальному попиті, аналітики GMK Center допускають зниження виробництва сталі в Україні у 2020 році на 6% порівняно з 2019 роком – до 19,6 млн т.

У разі збереження рівня завантаженості потужностей виробництво сталі може скоротитися на 4,3% – до 19,9 млн т.

Нагадаємо, минулий рік був найгіршим для вітчизняної сталеливарної галузі. У 2019 році металургійні підприємства скоротили виробництво сталі на 1,2% порівняно з 2018 роком – до 20,85 млн т.