Депутат зазначила, що формула «Роттердам+», яка діяла до 1 липня 2019 року, дозволяла мати найбільш вигідну, прозору та обґрунтовану ціну, що сприяло розвитку вугільної галузі.

«Шахти працювали, видобуток зростав, гірники отримували зарплату, держпідприємства, в тому числі Центренерго, були прибутковими. Держава отримала близько мільярда гривень у вигляді податків. Енергосистема працювала безперебійно», - написала Гриб.

Однак після скасування дії формули «Роттердам+» ціна на вугілля значно збільшилася, в результаті чого постраждала не тільки вугільна галузь, але й енергетика в цілому, а економіці країни було завдано істотної шкоди.

«Збиток ТЕС – 4 мільярди», - зазначила Гриб.

Нагадаємо, формула «Роттердам +» діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Популярні новини зараз
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення
Показати ще

Уряд Олексія Гончарука запровадило, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення - т. зв. «Амстердам +». Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів - біржа TTF.