Повернення до формули «Роттердам+» дозволить стабілізувати ситуацію в енергогалузі. Про це написав співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич у блозі інтернет-видання «Кореспондент».

«Влада в змозі набратися сміливості і прийняти рішення повернути формулу «Роттердамм+». Як тимчасову міру. Як показала практика, це був дієвий механізм зрозумілого і прозорого ціноутворення на енергетичному ринку України. Затверджений НКРЭКУ Порядок дозволяв утримувати ціну на вугілля для українських споживачів на рівні 1700 грн. за тонну. Після його скасування, з другого півріччя минулого року вартість вугілля підскочила до 1900 грн. за тонну», - написав Марунич.

Він підкреслив, після скасування дії формули тільки за друге півріччя 2019 року споживачам було завдано збитків на суму понад 4,4 млрд грн.

«Повернення до формульного ціноутворення в даний час дозволив би стабілізувати ситуацію в галузі», - вважає Марунич.
Нагадаємо, формула «Роттердам+» діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.
Уряд Олексія Гончарука запровадило, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення - т. зв. «Амстердам +». Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів - біржа TTF.