За розпорядженням Офісу Президента народні депутати України ініціювали проведення позачергового засідання ВР, яке необхідно для прийняття законопроекту № 3658, що передбачає скорочення зелених тарифів і рішення проблем сектора відновлюваної енергетики.

Згідно із заповненим бланком, необхідні 150 підписів були зібрані в основному за рахунок депутатів фракції “Слуга Народу”.

Як повідомлялося, 25 червня Комітет з енергетики та ЖКГ одноголосно схвалив законопроект №3658. 3 липня депутати підтримали даний законопроект в першому читанні.

Ключові положення законопроекту передбачають зниження зелених тарифів для ВЕС, введених в експлуатацію до 2020 року, на 7,5%, для СЕС – на 15%. Він встановлює відповідальність за небалансы виробникам ВДЕ в 2021 році в розмірі 50% від помилки прогнозу і 100% в 2021 році. Також він вказує, що держава вирішить проблему поточної заборгованості (16 млрд грн) перед підприємствами "зеленої" електроенергії – 40% до кінця 2020 року і по 15% щокварталу до кінця 2021 року.

Секретаріату енергоспівтовариства раніше заявив, що парламент повинен до виходу на літні канікули (середина липня) ухвалити законопроект №3658 в цілому. Крім того, Високопоставлені члени Конгресу США закликали президента Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в зелену енергетику і допомогти закріпити вже існуючі домовленості законодавчо.

Популярні новини зараз

Білл Гейтс, який передбачив пандемію, передрік світу катастрофу ще гірше

Наречена Розенка Олена-Христина Лебідь показала забруднену дупу крупним планом

Онкохворого сина Віктора Павліка відправили подалі з дому, українці не вірять очам: "М*дак і боягуз"

Українцям видадуть на руки по 8000 гривень: хто і коли зможе отримати виплату

Показати ще

Нагадаємо, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги за останні 9 місяців роботи.

Також раніше виник скандал, пов'язаний з листуванням двох народних депутатів – голови та члена Комітету з енергетики Верховної Ради Андрія Геруса і Андрія Жупаніна. У смс-переписці містилися нецензурні формулювання, які передбачають намір розправи з інвесторами в "зелену" енергетику, що викликало низку критичних заяв міжнародних інвесторів і організацій, що закликають Володимира Зеленського зустрітися з інвесторами і вирішити проблему "зелених".