10 липня відбулося засідання робочої групи Мінекономіки щодо виконання Меморандуму, підписаного Кабміном з тютюновими
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПолітик нагадав, що відповідний документ був підписаний за пропозицією Володимира Зеленського, однак тютюновий картель умов Меморандуму не виконує. Зокрема, він досі не заплатив штраф у 6,5 млрд грн, накладений на них у жовтні 2019 року. Ним також ігноруються рекомендації АМКУ, виводяться за межі України мільярди гривень, що зменшує таким чином податкову базу. У підсумку тютюновий картель платить копійчані податки на прибуток, або не платить їх взагалі.
"І на робочій групі ми планували це обговорити. Розповім, як все відбувалося. По-перше, ніхто не повідомив депутатам з профільних комітетів (податкового, бюджетного та з питань місцевого самоврядування) про те, який буде порядок денний. По-друге, на початку засідання про стан справ чомусь доповідали представники тютюнового картелю. Заступник міністра економічного розвитку Світлана Панаіотіді мало не кланялася. Все це виглядало дуже дивно", - зазначив Холодов.
За словами Холодова, розмова повинна була бути побудована зовсім по-іншому. Він зауважив, що Київська тютюнова фабрика з 2016 року не заплатила ні копійки податку на прибуток при річному обороті в 11 мільярдів гривень. Своєю чергою "Бритіш Американ Тобакко" (Прилуки) заплатила 634 тисячі гривень податку на прибуток за 2019 рік при обороті у 26 мільярдів гривень. Гроші виводяться через схеми роялті та відсотками компаніям у США, Швейцарію та інші країни.
"Компанія JTI (тютюнова фабрика в Кременчуці) взагалі винайшла ноу-хау: вона перераховує російським компаніям благодійну фінансову допомогу. У 2016-2019 рр. понад 20 мільйонів гривень виплачено компаній "Джей Ті Інтернешнл Україна" на рахунку "Джей Ті Росія", а також російським "Талент Кью Про", "Юплатформа", "Синтеллект", а також компанії з підозрілою назвою "LLC PETRO". Податкова нічого не бачить. Фінмоніторинг питань не ставить. Міністерство економічного розвитку все це цілком влаштовує!", - написав Холодов.
Згідно з інформацією Холодова він, а також Олександр Качура, Владлен Неклюдов, Олексій Устенко, Денис Герман, Олександр Юрченко та інші почали обурюватися і ставити питання про несплату прямих податків і виведенні грошей з України за схемами.
"У відповідь представники тютюнового картелю дозволяли собі брехати депутатам, говорити, що вони "не поділяють податки на прямі і непрямі", "не виводять гроші в Росію", не знають, скільки заплатили податків на прибуток і заперечували, що вони їх не платять. В результаті, звичайно, це ніхто слухати не став. За годину ми не отримали жодної відповіді ні на одне питання. Домовилися зібратися ще через 2 тижні", - розповів політик.
Також Андрій Холодов додав, що міністра, який підписав тютюновий Меморандум, вже звільнено. Нинішній міністр економічного розвитку Петрашко теж вже на виході. А про жодну економічну стратегію в міністерстві мова не йде взагалі.
"Тиснуть на дрібних підприємців, на середній бізнес, які платять податки буквально з останніх сил. А з тютюновим картелем з мільярдними оборотами мило спілкуються на закритих засіданнях робочих груп. Кажуть, без депутатів добре було. Тихо. Так ось тихо більше не буде. Вас – чиновників – ніхто не обирав. А нам звітувати перед виборцями", - резюмував він.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,