Про це повідомляється на сторінці компанії в Facebook.

«13 липня наші шахтарі ДТЕК Добропіллявугілля приступили до роботи після вимушеного простою, що тривав практично 3,5 місяці. Відновити роботу дозволив контракт на постачання палива на державні ТЕС Центренерго, які до цього більше двох місяців використовували газ замість вугілля», - йдеться в повідомленні.

У компанії підкреслили, що вугілля від шахт ДТЕК Добропіллявугілля буде реалізовуватися за ціною імпортного паритету, що відповідає європейській ціною значно нижчою, ніж газ або вугілля державних шахт.

Про укладення договору на постачання українського вугілля на українські теплоелектростанції «Центренерго» за ціною, прив'язаною до імпортного паритету (Роттердам +) раніше повідомив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

«З понеділка вийдуть в лаву перші шахтарі Добропіллявугілля, до кінця тижня ми почнемо першу відвантаження вугілля на ТЕС. Ось це я називаю вирішенням питання, а не всі маніпуляції з боку тих, хто адміністративним втручанням в енергетичну галузь завів її в глибоку кризу і привів до незатребуваності українського вугілля», - заявив Сахарук.

Популярні новини зараз

Cadillac Lyriq знищить Tesla на ринку електрокарів, творці натякнули на ціну

Педагог відкрив українцям очі на реальний стан речей у школах: "Неможливо зберегти здоров'я"

Головне за ніч: українці "прощаються" з Притулою, обстріл противників Лукашенка і 4 тисячі поборів до ПФУ з кожного українця

Львівських школярів пустять за парти з 1 вересня, але позбавлять найголовнішого - жодної радості, тільки підручники

Показати ще

Він також підкреслив, що підписання контракту доводить, що ціна на вугілля, яка була розрахована за формулою Роттердам+, найсправедливіша і європейська ціна на вугілля.

Нагадаємо, формула «Роттердам+» діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.

Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ (підписаний президентом Ст. Зеленським) аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення - т. зв. «Амстердам+». Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів - біржа TTF.