Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) стурбована поточною ситуацією в українському секторі відновлюваної енергії, коли можливий зрив ухвалення у другому читанні законопроекту №3658 про підтримку зеленої енергетики в Україні, йдеться в заяві банку.

«В даний час Верховна Рада розглядає законопроект 3658, заснований на меморандумі… ЄБРР настійно закликає всі зацікавлені сторони зберегти цей успіх», - заявляє банк.

Банк зазначає, що консенсусне рішення дозволить знизити вартість відновлюваної електроенергії для споживачів, а також продемонструвати, як вдома, так і за кордоном, стійкість і стабільність української інвестиційної середовища.

Популярні новини зараз

У Франківську повзуча тварюка видерлася на дерево - вичікувала жертву, як снайпер

У Львові помер легендарний вчитель з великим серцем - студенти на нього молилися

Слава Камінська з Дікусаром влаштували брудні танці на пляжі: "Сотні промахів"

Проїхав "зайцем" і "заплівся" з провідниками: з'явилися нові подробиці про побиття пасажирки в купе поїзда

Показати ще

16 липня голова Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі заявив, що зрив голосування за законопроект №3658 поставить під загрозу подальші іноземні інвестиції в Україну.

Нагадаємо, в п'ятницю, 17 липня очікується голосування в другому читанні за законопроект №3658, який передбачає зниження "зеленого" тарифу на основі меморандуму між урядом України та міжнародними інвесторами, за посередництва європейського Енергоспівтовариства.

У свою чергу представники близькою до олігарху Ігорю Коломойському депутатської групи «За Майбутнє» запропонують поправки щодо зниження тарифу на 40-50%.

Інвестори заявляли, що прийняття рішень не погоджених у меморандумі змусить їх звертатися в міжнародні арбітражі. За підрахунками Центру Разумкова, загальна сума збитків для України в арбітражах може досягати 250 млрд грн.

Як повідомлялося, на початку липня Конгресмени США закликали президента України Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в зелену енергетику і допомогти закріпити вже існуючі домовленості законодавчо.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дозволить Україні заощадити близько 2 млрд євро до 2030 року. Також він зазначив, що пропонований для прийняття в парламенті законопроект повинен повністю грунтуватися на положеннях, які прописані в меморандумі.

Нагадаємо, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги. Зокрема, борги державного "Гарантованого покупця" перед інвесторами в зелену енергетику перевищили 19 млрд грн.