Про це заявила президент Нафтогазової асоціації України Неля Привалова.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Будь-які штучні обмеження мають наслідком підвищення цін на нафтопродукти для кінцевих споживачів. Оскільки квоти будуть визначені, конкуренція буде обмежена. І всі, хто в рамках своїх квот поставляє нафтопродукти, можуть диктувати для України будь-які умови», - сказала Привалова.
За її словами, Нафтогазова асоціація категорично не підтримує будь-які штучні обмеження на ринку нафтопродуктів - ні квоти, ні мита. А також наголосила, що їх введення призведе до підвищення цін на паливо, в результаті чого постраждають, насамперед, аграрії, металурги, перевізники, а загальні втрати економіки складуть близько 11 млрд грн.
«Крім того, збільшилися б у разі введення мит витрати бюджету на придбання палива для потреб медицини, поліції, Національної гвардії, оборони і т. д. тобто, дуже велике навантаження на економіку. І, як наслідок, з точки зору підвищених розмірів витрат для кінцевих споживачів вартість палива спричинила б за собою збільшення собівартості всіх товарів народного споживання, які виготовляються на території України», - пояснила Привалова.
Нагадаємо, «Укртатнафта» у зверненні до в. о. міністра енергетики Ользі Буславець виступила з пропозицією ввести спеціальні мита на імпорт дизельного палива та скрапленого газу з Росії з 1 серпня 2020 на рівні 8,46%.
Раніше "Укрнафта", "Укртатнафта" і "Укргазвидобування" зверталися зі спільною заявою до Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства за фактом нібито антиконкурентних дій при поставках в Україну російського дизельного палива і скрапленого газу, і вимагали введення на них мита у розмірі 8,46%. Проте Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Мінекономрозвитку вирішила не порушувати антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну дизпалива і скрапленого газу, тобто відмовилася ввести мито.