Кошти від екологічного податку, які сплачують промислові підприємства, не використовуються за призначенням і спрямовуються на погашення дефіциту бюджету по соціальних виплатах.

Про це заявив економічний експерт, глава Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антипов в ефірі "Україна 24".

"Зараз велика частина коштів просто проїдається і не використовується для вирішення назрілих екологічних проблем", - сказав Антипов.

За його словами, зараз в Україні багато сфер економіки та державного регулювання побудовано з однією метою - наповнення державного бюджету, а не вирішення тих завдань, для яких зібрані кошти повинні бути призначені.

"Тобто податки не мають стимулюючу функцію, а виключно фіскальну. І, так само побудований і екологічний податок", - уточнив експерт.

Популярні новини зараз

Зниклого під Києвом малюка знайшли - "Пішов за батьком у ліс, і…"

В Італії втопився маленький українець, поки батько-священик вінчав молодят

"Холостяк" Михайло Заливако пригрів на грудях таємничу красуню: "Це любов"

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

Показати ще

Нагадаємо, раніше Європейська бізнес асоціація закликала Верховну раду реформувати механізм збору та використання екологічного податку. У зв'язку з цим бізнес-співтовариство пропонує дозволити підприємствам використовувати до 70% коштів екоподатку на інвестиції в природоохоронні заходи.

На їх думку, такий крок дозволить підвищити ефективність використання коштів у частині впливу на екологічну обстановку, бо промислові підприємства розуміють, шляхом реалізації яких заходів можна знизити навантаження на навколишнє середовище.

Зараз екоподаток розподіляється між бюджетами різних рівнів в наступних пропорціях: місцеві бюджети - 55%; держбюджету - 45%.