Аудиторська компанія BakerTilly підтвердила, що поточні зобов'язання ПАТ «Центренерго» на кінець 2019 року перевищували його активи на 1,403 млрд грн. Про це йдеться в аудиторському висновку до фінансової звітності компанії за 2019 р.

"Товариство отримало чисті збитки у розмірі 1,98 млрд грн протягом року, що закінчився 31 грудня 2019 р. і на цю дату поточні зобов'язання компанії перевищували її поточні активи на суму 1,403 млрд грн», - йдеться у висновку аудитора.

При цьому на кінець попереднього, 2018 року, навпаки активи перевищували зобов'язання на 729,9 млн грн.

Згідно з фінансовою звітністю, кредиторська заборгованість на кінець 2019 р. становила 4,5 млрд грн. Зокрема, заборгованість за товари та послуги протягом року зросла в 6 разів – з 608 млн грн на початок року до 3,56 млрд грн на кінець року.

Згідно з висновком BakerTilly, на цей час існують невизначеність, яка може поставити під сумнів здатність «Центренерго» продовжувати господарську діяльність на безперервній підставі.

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Раніше перевищення боргових зобов'язань "Центренерго" над її активами підтверджував голова Фонду державного майна Дмитро Сенніченко. ФДМ володіє 78% акціями компанії.

За словами Сенниченка, приватизація «Центренерго» очікується в другому кварталі 2021 р.Зобов'язання з приватизації цієї компанії прописані в меморандумі України з Міжнародним валютним фондом. Згідно з текстом Меморандуму, конкурс з приватизації компанії повинен бути оголошений в грудні 2020 р., а продаж відбудуться до 30 червня 2021 р.

Генеральний директор "Центренерго «Олександр Корчинський в інтерв'ю агентству» Інтерфакс-Україна" заявив, що компанія необхідно передати перспективні державні вугільні шахти. Це дозволить поліпшити фінансовий стан компанії і підвищити її вартість.

Раніше ідею приватизації "Центренерго" разом з перспективними вугільними шахтами також підтримав голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.