Про це заявив голова об'єднання Укрметалургпром Олександр Каленков, коментуючи чергову зустріч у Міністерстві.

«На превеликий жаль, і до введення квот 2 роки тому, і протягом усіх цих 2 років ми наводимо дані і доводимо кожен раз, що немає ніяких підстав обмежувати імпорт в Україну. Цим рішенням Міністерство економіки створило штучну монополію, в результаті якої збагачуються навіть не підприємства Українські, а посередники, які наживаються на кількох державних підприємствах. На превеликий жаль, сьогоднішня зустріч показала, що продовжує Міністерство економіки не прислухатися до наших аргументів», - зазначив він.

На думку експерта, немає ніяких підстав для продовження дії квот, проте позиція міністра Петрашка в даному ситуації виглядають щонайменше дивно. "Вони спотворюють ринок, вони виймають гроші з кишені вітчизняних виробників металургійної продукції, коксохімів і т.д. тому Мінекономіки ми закликаємо все-таки прислухатися до наших аргументів, скасувати, винести це питання на засідання Міжвідомчої комісії, підняти питання про скасування квотування. Після цього ми готові сідати за стіл переговорів з постачальниками і домовлятися про конкретні обсяги виробництва за нормальними прийнятними цінами».

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника, але в результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об'єктивних передумов виросли майже в два рази, відбулася монополізація ринку.

Раніше глава Укркокс Анатолій Старовойт заявив, що Міністерство економіки відмовляється скасовувати корупційні квоти на імпорт сірчаної, хоча факт того, що вони спотворюють ринок і допомагають збагачуватися компаніям-прокладкам, вже є доведеним фактом.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Показати ще

Як раніше повідомлялося, прокуратура Києва звернулася в Нацполіцію про корупцію в держпідприємстві» Східний ГЗК", яке продає свою продукцію – сірчану кислоту — виключно через посередника, в результаті чого державі було завдано збитків на 137 млн гривень.