При RAB-регулюванні, котре запропонував НКРЕКП, державні активи «Хмельницькобленерго» будуть коштувати 7 млн доларів. Про це заявила народний депутат фракції «Слуга Народу» Людмила Буймістер.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Людмила Буймістер заявила, що НКЕРКП наполягає на розділенні активів операторів системи розподілу на «старі» та «нові», нарахуванні ставки доходності 3% на стару базу та рівня WACC – на «нову» під час впровадження стимулюючого регулювання для операторів систем розподілу.
Нардеп підкреслила, що регулятор ігнорує позицію ринку та експертів, не дивлячись на те, що з квітня комісії надсилались листи, розрахунки та моделі з аргументами за європейську методологію стимулюючого тарифу з однією ставкою доходності на рівні WACC на всі активи компаній від експертів та учасників ринку. Такі ж пропозиції були озвучені на громадському слуханні присвяченому впровадженню стимулюючого регулювання.
«Регулятор не чує ані позицію ринку, ані експертів, ані експертів аудиторських компаній, яких вони ж самі залучили для того, аби зробити всі розрахунки та всі моделі. Всі одноголосно стверджують – така модель неефективна! Вона не дозволить залучити інвестиції, які необхідні. (а це нагадаю – 12,5 млрд дол на 10 років за дослідженням «Укрпромзовнішекспертиза»)», - підкреслила депутатка.
На думку Буймістер, крім неефективності в залученні інвестицій, такий підхід значно знизить вартість державних обленерго, оскільки розрахунки показують, що їх активи будуть мати негативний грошовий потік.
«Результат цього – в рази менша ціна під час приватизації. Наприклад, уся електромережа Хмельницької області буде коштувати 7 млн доларів. До слова, славнозвісний готель «Дніпро» був приватизований майже в 6 разів дорожче – 40 млн дол», - пише Буймістер.
На її думку, Регулятор впроваджуючи неефективні параметри, діє в інтересах олігархічних структур: «Висновок висить в повітрі – Регулятор свідомо знецінює державні обленерго аби їх за безцінь викупили олігархічні структури. Наступним кроком буде перегляд тарифу щоб ці ж олігархічні структури потім мали вигідний бізнес придбаний за копійки. Ми розуміємо, що сьогодні є лише один гравець на ринку електричної енергії, котрий контролює Центренерго і за останні півроку вивів близько 10 мільярдів гривень. Скажіть, хто зможе сьогодні дозволити ще й за безцінь викупити за безцінь державні обленерго?», - зазначає нардеп.
Нагадаємо, раніше експерти Центру Економічного Відновлення підрахували, що провадження стимулюючого тарифу збільшить вартість державних активів обленерго на приватизацію в 5 разів – з 2-3 млрд грн до 10-14 млрд грн.