Жодна з безлічі український і міжнародних експертиз у справі "Роттердам»" не підтвердили створений медіа-міф про збитки від дії цієї формули.
Про це в колонці «Гаряча картопля по-Роттердамськи» на сайті «Цензор.Ні " політолог Кирило Сазонов.
«Але в той же день виявилося, що експертизи то немає. За 3,5 роки всі відмовляли НАБУ в підтвердженні вигаданих Герусом на каналі «1+1» Коломойського збитках. Як НАБУ не писали запити, як не змінювали формулювання ніхто в Україні і зарубіжному не взяв гріх на душу", - зазначив політолог.
За його словами, політ-технологічна кампанія проти " Роттердам»" будувалася на двох факторах – складність самого рішення НКРЕКП і колосальний медійний і фінансовий ресурс.
Зараз, коли фінальна експертиза у цій справі у виконанні Служби безпеки України підтвердила відсутність будь-яких збитків від «Роттердам+», керівництво антикорупційних органів почало поспішно перекладати відповідальність за провал справи на інші органи державної влади.
"Адже прийшов час відповісти на питання: Хто винен у тому, що найгучніший "корупційний мем", в який вклали сотні мільйонів гривень лобісти великих споживачів електроенергії, виявився виправданим і законним рішенням?",- пояснює політолог.
Нагадаємо, 8 серпня закінчився термін досудового розслідування у справі " Роттердам»". НАБУ і САП не змогли направити справу до суду і зупинили розслідування на невизначений термін.
НАБУ і особисто глава бюро Артем Ситник визнали, що слідству не вдалося експертно підтвердити наявність збитків. 20 серпня відразу кілька незалежних один від одного джерел повідомили, що фінальна експертиза у справі «Роттердам +», виконана Службою безпеки України, не підтвердила наявність збитків від дії формули.
Раніше ряд інших державних експертиз, що проводяться в тому числі за зверненням НАБУ, також встановили відсутність будь-яких збитків від дії формули. Обґрунтованість формули підтвердили українські державні та міжнародні експертні інститути, які проводили експертизи на замовлення сторони захисту.
Розслідування у справі "Роттердам »" почалося в березні 2017 року. У ньому брали участь 15 детективів і 7 прокурорів. Загальні видатки державного бюджету на проведення розслідування склали 96 млн грн, за оцінками екс-голови НКРЕКП Дмитра Вовка.
Формула "Роттердам »" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися