Про це повідомила народний депутат України, член фракції «Слуга народу» Людмила Буймістер на своїй сторінці в Facebook, наводячи текст відповіді Офісу президента на її звернення.

«Нещодавно отримала відповідь від ОП на мій запит, де я детально розписала про діючі схеми торгівлі «повітрям» на ринку електроенергії, заведення в збитки державні «Центренерго» та «Енергоатом», а також підозрілий продаж струму між КП Київтеплоенерго та Укрзалізницею. Офіс президента також надіслав моє звернення в АМКУ, Міненерго та НКРЕКП. І я дуже чекаю від них не лише відповіді, а і конкретних дій», - написала Буймістер.

Депутат наголосила, галузевий Регулятор не реагує на зловживання на енергоринку і навіть сприяв появі злочинних схем.

«Цікаво, як буде викручуватися саме Регулятор, через якого більшість схем були втілені в життя і продовжують працювати на благо наближених до регулятора осіб та трейдерів. Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк вперто ігнорує всі можливості для мінімізації зловживань на ринку електроенергії України. Не бачу достатнього інтересу я і від інших членів комісії», - написала Буймістер.

Нагадаємо, за словами народного депутата Олексія Кучеренка, на керівництві НКРЕКП, зокрема на голові комісії Валерію Тарасюку і члені Дмитру Коваленку, лежить відповідальність за штучно створену кризу на ринку електричної енергії.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

За інформацією депутата Кучеренка, члени комісії і її очільник Валерій Тарасюк можуть бути співавторами схеми "торгівлі повітрям", яка призвела до виникнення мільярдних збитків і накопичення боргів державних енергетичних компаній, зокрема "Енергоатому".

Також раніше Міністерство енергетики неодноразово публічно дорікало НКРЕКП в відсутності своєчасної реакції на перекоси та зловживання, що відбуваються на ринку електричної енергії і призводять до накопичення збитків і критичного фінансового стану державних енергетичних підприємств.