Про це в ході конференції заявила старший банкір Департаменту енергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна, нагадавши, що банк - один їх найбільших інвесторів в енергетику України, один з найактивніших інвесторів на ринку ВДЕ країни.

"Передумовою для забезпечення ліквідності Укренерго для нас є платіжна дисципліна в галузі... ми спостерігали за тим, як меморандум впроваджується. Сьогодні ми розуміємо, що він не виконується. Рівень платежів не повний. За серпень 65% сплачено за енергію ВДЕ. Це набагато нижче того, що обіцяли платити згідно з Меморандумом – 100%. І дуже низька ймовірність того, що рівень платежів буде поліпшений у вересні і в наступні місяці», - сказала Єрьоміна.

За її словами, держава не сприяє виконанню своїх зобов'язань перед інвесторами, в т.ч. перед ЄБРР, тому банк поки не розглядає можливість видачі кредиту для «Укренерго».

За словами Єрьоміної, на це впливає також зрив голосування за законопроект №3960, який повинен був забезпечити державні гарантії на залучення кредитів від міжнародних фінансових організацій. Таким чином, вона називає слабкими шанси держави на залучення кредитів від МФО і випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Популярні новини зараз

Гола Кароль викликала гнів українок, ні трусів, ні совісті: "У вас син, не соромно?"

На Тернопільщині раптово помер янгол у білому халаті, Україна ридає: "Господь прийме його світлу душу"

На Львівщині три автівки не поділили дорогу, кров на узбіччі: понівечені тіла вирізали з купи металу

Українці потролили Фреймут за "дуель" з Катериною Кухар на "Танці з зірками": "Лебідь і Буратіно"

Показати ще

"Треба проаналізувати чому за закон не проголосували. Можливо було недостатньо депутатів у залі або на те є більш фундаментальні причини", - зазначила вона.

Також банкір підкреслила, що незадоволена тим, як державне підприємство «гарантований Покупець» здійснює торгівлю електроенергією на ринку, що сприяє збільшенню боргів перед підприємствами ВДЕ. Вона повідомила, що» гарантований покупець " не бере активну участь на ринку електроенергії і продає електроенергію за низькою ціною на балансуючому ринку.

» Я не сильно задоволена розвитком подій, які відбуваються... сподіваюся, що завтра на засіданні антикризового штабу в Кабміні буде прийнято рішення, яке поліпшить ситуацію", - підсумувала Єрьоміна.

Нагадаємо, 1 серпня набув чинності Закон № 810-ІХ, який підтримав президент Володимир Зеленський. Завдання Закону-реалізувати ключові положення Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та інвесторами у ВДЕ. Документ передбачає, зокрема, зниження "зелених" тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ВДЕ, введення повної відповідальності за небаланси для виробників "чистої" електроенергії з 2022 (50% в 2021 році) та ін.ці норми дозволять економити державі 7 млрд гривень щорічно.

Також закон передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену зелену електроенергію, починаючи з серпня поточного року. Крім того, закон визначає терміни та обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ВДЕ - в четвертому кварталі цього року держава повинна погасити 40% заборгованості (близько 9 млрд грн), а решта 60% в 2021 році.

В кінці серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує в четвертому кварталі 2020 виплатити 40% накопичених перед "зеленою" генерацією боргів.

Разом з тим, голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає, що Державне підприємство "гарантований покупець" має поліпшити свою торговельну стратегію з продажу струму на ринку електроенергії, що дозволить зменшити заборгованість за зелену енергетику.