Народні депутати фракції "Слуги народу" запропонували прийнятний механізм вирішення проблеми заборгованості на енергоринку, стала результатом недореформованості ринку електроенергії України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив співзасновник Української асоціації відновлювальної енергетики (УАВЕ) Ігор Тинний, коментуючи реєстрацію депутатами фракції "Слуга народу" законопроекту №4151, який передбачає випуск ОВДП.
"Приємно чути, що в президентській франції є хтось кому не байдуже, що відбувається з інвестиційним кліматом… Радий, що хтось такий законопроект зареєстрував. Тому обмежено оптимістично цю ідею сприймаю, бо насперавді всі попередні спроби провалилися", - сказав Тинний.
За його словами, погашення заборгованості перед виробниками струму з відновлюваних джерел через випуск облігацій державної позики є прийнятним в якості одноразового способу вирішення проблеми.
"Закон України передбачає можливість і бюджетного фінансування, і фінансування цінними паперами ОВДП. Підкреслю ще раз, що ми не вважаємо, що так мусить бути, ми вважаємо, що на ринку електричної енергії, як на ринку товарному мусять бути 100% грошові розрахунки. Проте як одноразовий спосіб вирішення накопиченої кризи це краще ніж нічого", - пояснив Тинний.
Нагадаємо, депутати фракції "Слуга народу" Юрій Кузбіт, Богдан Торохтій та Максим Заремський зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про внесення змін до Закону" Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" (№4151).
Законопроектом пропонується випустити ОВДП на 19,6 мільярдів для погашення в четвертому кварталі 2020 року боргу перед виробниками "зеленої" енергетики.
Після випуску ОВДП гроші будуть передані в якості субсидії НЕК "Укренерго", щоб ця компанія змогла погасити свій борг перед ДП "Гарантований покупець", а та – перед виробниками електроенергії з ВДЕ.
Поправками до Закону "Про альтернативні джерела енергії" від липня цього року встановлено, що уряд передбачає в держбюджеті витрати на фінансову підтримку "Гарантованого покупця" для оплати електроенергії з ВДЕ в розмірі не менше 20% прогнозного вироблення такої електроенергії на відповідний рік.
10 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна реалізувала положення Меморандуму між Кабінетом Міністрів та іноземними інвесторами у відновлювану енергетику щодо скорочення "зелених" тарифів для сонячних і вітрових станцій, що зменшило фінансові витрати на "зелену" енергетику.