Поки законів немає, ставки екоподатку, який платять українські підприємства, виросли в десятки разів, але гроші йдуть не на захист навколишнього середовища, а розчиняються в бюджеті.

Про це йдеться в листі експертів Асоціації, які розглянули перелік законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді, і виділили ініціативи, прийняття яких матиме позитивний вплив на діяльність бізнесу вже в короткостроковій перспективі, пише «Новое время».

"В останні роки ставки екоподатку ростуть в десятки разів. Але отримані кошти використовуються неефективно і розчиняються в бюджеті. Ці законопроекти спрямовані реформувати три основні складові-забезпечення цільового використання коштів, поетапного коригування ставок та сприяти подальшій гармонізації українського законодавства з європейськими нормами", - зазначили в Асоціації.

Ще одним важливим законопроектом для депутатів є проект про реформу державного екологічного контролю, який пропонує сконцентрувати всі функції екологічного нагляду та контролю в одному органі, до яких було безліч претензій від екологічних експертів. «З документа слід прибрати суперечливі положення, що стосуються проведення перевірок і правоохоронного статусу органу", - вказали в Єва.

Раніше координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес-Асоціації Ольга Бойко заявила, що з 3,8 млрд грн екологічного податку, сплаченого підприємствами в 2019 році, на природоохоронні заходи фактично було витрачено тільки 157,5 млн грн. "Екологічний податок в Україні-просто одне з джерел наповнення бюджету", - констатувала експерт.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Американська торгова палата (АСС) закликала Верховну Раду надати суб'єктам господарювання право використовувати до 70% екологічного податку на компенсацію витрат на природоохоронні заходи та екологічні інвестиції.

У свою чергу, президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що грошовим коштам від збору екологічного податку необхідно повернути цільовий характер і направляти їх виключно на екологічні проекти.