Скандальне рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) скасувати постанову прокуратури про закриття справи «Роттердам+» виглядає як правовий нігілізм і продовження піар-кампанії Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Про це заявила адвокат по справі «Роттердам+» Наталія Дригваль в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

«Скасування закриття справи щодо «Роттердам+» виглядає як правовий нігілізм і продовження піар-кампанії НАБУ і низки грантових організацій, заснованої на безпідставних звинуваченнях без доказів», - зазначила адвокат.

За її словами рішення судді Оксани Олійник є упередженим до сторони захисту, порушує права обвинувачених і процесуальне законодавство.

«Метою цього протиправного рішення є спроба медійно продовжити історію, на якій багато політичних балів заробило НАБУ, замість розслідування реальних справ», - зазначила адвокат.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

Ухвалення суддею Олійник рішення, яке повністю протирічить попередньому рішенню цього ж суду, загалом підриває довіру до українського правосуддя.

«Ухвалення двох протилежних рішень одним судом в одній і тій же справі демонструє нездатність української системи правосуддя працювати по-новому. Очевидним є те, що на суддів, як і раніше, чиниться політичний тиск, а репутація ВАКС уже дискредитована», - додала Дригваль.

Нагадаємо, справу «Роттердам +» було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд.

У вересні ВАКС визнав закриття справи «Роттердам +» повністю законним і обґрунтованим, вивчивши зібрані за 3,5 року матеріали слідства. Суд прийшов до висновку, що немає доказів вчинення злочину і заподіяння шкоди від дії формули.

Однак 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі «Роттердам +» і скасував постанову прокуратури про закриття справи. Таке рішення суд прийняв за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За словами адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск.