Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства блокує доступ іноземних постачальників сірчаної кислоти на український ринок: їм не видають спеціальну ліцензію, необхідну для імпорту продукції в Україну.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, імпортери з Білорусі змушені були призупинити свою участь у тендерах українських компаній. Вони пропонували конкурентні ціни, і їх участі в закупівлях чекали багато металургійних підприємств.
Але Мінекономрозвитку просто заблокувало видачу їм ліцензій, і ніяк не відреагувало на скарги, які подали представники компаній в Україні – «Хімекс Плюс» і «захід». Хоча ці підприємства діють у межах встановлених квот.
Такі дії глави відомства Ігоря Петрашка вже призвели до того, що на ринку виник дефіцит сірчаної кислоти, який загрожує колапсом цілої галузі. "Створений дефіцит загрожує зупинкою діяльності заводів, оскільки сірчана кислота-обов'язкова складова технологічного процесу виробництва«, - кажуть в асоціації промисловців»Укрметалургпром".
Такі дії міністра Петрашка можна було б вважати недбалістю, але насправді це цілеспрямоване витіснення з українського ринку компаній, які заважають заробляти українському олігарху Дмитру Фірташу і його фірмам-одноденкам, через які в Україні проводяться всі закупівлі сірчаної кислоти. ЗМІ неодноразово писали про схеми і кадрові ротації в Мінекономрозвитку, за якими стоять наближені до Фірташа люди. Та й сам міністр Ігор Петрашко прийшов працювати у відомство з компанії, яка належить старому приятелеві і партнеру Фірташа.
Нагадаємо, з 1 вересня 2018 р.Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника. В результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об'єктивних передумов виросли майже в два рази, відбулася монополізація ринку.