Йенс Столтенберг, генеральний секретар НАТО заявив, що на даний момент про перегляд санкцій проти Росії мови бути не може. Про це можна говорити лише після зміни поведінки Москви. Тверду позицію він озвучив на прес-конференції в Брюсселі.

Журналіст попросив прокоментувати голову Альянсу заяву нового прем'єра Італії Джузеппе Конте про перегляд антиросійських санкцій.

"Санкції важливі, вони посилають чіткий сигнал, що дії Росії в Україні мають наслідки", – заявив Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО нагадав про те, що Альянс дотримується подвійного підходу в стосунках з Росією. З одного боку він полягає в сильній обороні і стримуванні, а з іншого – в діалозі.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Астролог побачив у травні "лихо" для України Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

"Ми не хочемо ізолювати Росію. Росія є нашим сусідом і буде залишатися сусідом. Ми дійсно хочемо розвивати діалог з Росією. Діалог не простий, але саме тому він важливий", - зазначає глава Альянсу.

Крім того, Йенс Столтенберг назвав Італію цінним союзником по НАТО і висловив сподівання на подальшу співпрацю з урядом Конте. Раніше новий прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що новий уряд країни буде домагатися зняття санкцій з Росії, які були введені у відповідь на агресію в Україні.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Євросоюзі і НАТО стурбовані агресією Російської Федерації і хочуть запобігти проникненню країни в Прибалтику та Польщу.

За даними ЗМІ, про це йдеться у звіті комітету у закордонних справах Європейського парламенту, присвяченому відносинам ЄС і НАТО.

"Проникнення Росії з допомогою гібридних або звичайних методів в країни східного флангу має бути відповідним чином попереджені та відображені", - йдеться в документі.

Згідно зі звітом, ЄС і НАТО слід посилити присутність на східному і південному напрямках для забезпечення безпеки. Зокрема, необхідно оновити дороги, мости та залізничні колії для швидкого розгортання військових сил. Крім того, пропонується подбати про розміщення військового обладнання для зміцнення колективної безпеки.