У Європейському союзі створили неофіційний документ, в якому зазначено, що Україна не в повній мірі виконує вимоги Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив з Брюсселя кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк на своїй сторінці в Twitter.

"13 країн-членів ЄС і близьких союзників України створили неофіційний документ перед обговоренням Ради міністрів закордонних справ 19 березня, в якому говориться, що "уряд не в повній мірі виконує контрольні показники ЄС і МВФ. Активісти громадянського суспільства і експерти попереджають про ризики відкочування", - повідомив Йозвяк.

Варто відзначити, що президент Петро Порошенко стверджує, що переговорники Мінфіну і МВФ прийдуть до "розумного балансу" щодо вимоги фонду підняти тарифи на газ в Україні.

За його словами, зараз куди складніше таке питання, як вимога фонду ще раз підвищити ціни на газ.

"Хочу, щоб були припинені будь-які інсинуації. Наша співпраця з МВФ є важливим пріоритетом. На співпрацю з МВФ розраховують і орієнтуються інвестори", - сказав він.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам видадуть сертифікати на 400 гривень Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

Порошенко заявив, що рішення ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро також пов'язано зі співпрацею з МВФ.

Саме тому він не сумнівається, що діалог з фондом потрібен, що ухвалення рішення Стокгольмським арбітражем, зміна цінового паритету є новими обставинами, які повинні бути враховані.

У Міжнародному валютному фонді заявили, що умовою для перегляду програми розширеного фінансування та виділення траншу кредиту для України є прийняття закону щодо Антикорупційного суду і приведення цін на газ до ринкового рівня.

Крім того варто зазначити, що Національний банк вийшов на міжбанк з пропозицією купівлі валюти і поповнив золотовалютні резерви на 59,3 мільйона доларів.

Нацбанк був готовий викупити до 100 мільйонів доларів за ціною не вище 25,95 гривні за долар.

Банки запропонували 61 мільйон доларів, НБУ викупив 59,3 млн доларів за середньозваженим курсом 26,1119 гривні.

Відомо, що востаннє НБУ виходив на міжбанк з аукціонами з купівлі валюти 7 березня 2018 року. Тоді об’єм викупленої валюти становив 58,8 мільйона доларів за середньозваженим курсом 25,9465.

Варто відзначити, що раніше започаткування нової програми фінансової допомоги для Україні у розмірі 1 мільярда євро офіційно підтвердила Європейська комісія. Пропозицію керівна інституція ЄС вже винесла на загальний розгляд.

"Єврокомісія схвалила пропозиції щодо нової програми макрофінансової допомоги для України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ", - зазначили представники.

МВФ поставив жорсткий ультиматум Україні на газ.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Польща підтримала Україну в найважливішому.