У Києві відбувся другий щорічний бізнес форум Level Up Ukraine 2017. У ході нього представники влади, підприємці та інвестори вирішували, як Україні вийти з економічної кризи, а також пропонували можливі варіанти залучення іноземних інвестицій в країну.

Відкрив бізнес-майданчик президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе. У своїй промові він розповів про ризики, з якими стикаються міжнародні інвестори, коли заходять в Україну і що потрібно робити найближчим часом, щоб вітчизняний бізнес почав швидше розвиватися.

«Для того щоб вирішити парад всіх проблем, які зараз існують, потрібно негайно приймати новий Ліберальний Податковий Кодекс, - вже традиційно заявив він. - Проект Кодексу ми розробили і ще у минулому році презентували. Його потрібно прийняти завчасно - за шість місяців до початку нового фіскального року. Критикувати можна багато. Потрібно робити реальні кроки».

Інвестиції - це довіра

Популярні новини зараз
Діставайте велосипеди: перевізники готуються підняти ціни на проїзд відразу на третину Перші 84 дні безкоштовно, потім – 25 гривень: Lifecell запровадив нову послугу задешево Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками
Показати ще

Найбільше пожвавлення і коментарів у залі викликала панель, на якій брали участь: віце-президент Асоціації платників податків України, голова Ради ТО АППУ Павло Погиба, народний депутат Сергій Тарута, віце-президент Європарламенту (2004-2007) Інго Фрідріх, президент АТ «СБК» Ігор Далічук, виконавчий директор міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко та інші.

Сергій Тарута відразу задав тон, і озвучив три причини, чому в Україну не заходять інвестори.

«У нас в країні є три види ризику. Країнний- це війна, яка вже має затяжний характер, і інвестори не знають, коли вона закінчиться. Другий - це політичний ризик: у політиків немає єдиної стратегії, навколо якої б всі об'єдналися. Тому ніхто не знає, в який бік ми йдемо, - розповів політик. - І третій - економічний ризик. У нашій країні величезна кількість рейдерства, власників ніхто не захищає».

При цьому Тарута наголосив, що у країні, в якій тарифи та ціни європейські, а зарплати неєвропейські - завжди буде відтік молодих людей за кордон.

«Низька заробітна плата штовхає людей їхати. Як ми можемо їх утримати? Тільки за рахунок інноваційної модернізації - за рахунок інвестицій. Потрібно, щоб нашій країні довіряли і вкладали в неї гроші. Без довіри у країни немає майбутнього», - зазначив він.

Підтримав народного депутата і віце-президент Асоціації платників податків України Павло Погиба.

«Міжнародним компаніям все одно, в якій країні відкривати бізнес. Для них головне, щоб були прийнятні для них умови, - заявив він. - А у нас в країні закони неконкурентоспроможні! Приклад - наші керівники країни і їх офшори. Вони розуміють, що наші закони неконкурентоспроможні і тому виводять свій бізнес за кордон, щоб там платити податки».

Три шляхи порятунку

З усім перерахованим вище погодився і виконавчий директор міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко. Він наголосив на тому, що Україна повинна піднятися в рейтингу щасливих людей.

«Існує всього три способи, як змінити ситуацію на краще, - поділився він своїм баченням. - Питання, пов'язані з монетарною політикою, можуть дати додатковий імпульс для зростання. Але Україна - це не той випадок. Тому дії, які проводить НБУ - алогічні. Вони виправдовують це тим, що борються з інфляцією, але ситуацію це не змінює».

Другий спосіб, за його словами, - це бюджетно-фіскальний метод. Але він теж не підходить нашій країні, тому що ми маємо дефіцит бюджету більше 3% від ВВП.

«І третій спосіб, який, я думаю, єдино правильний для України - це активізація інвестиційної діяльності, - заявив Устенко. - Україна досі продовжує відставати від сусідів. А тепер уявіть інвестора, який вибирає країну для інвестицій, яку він вибере? В Україні найвища корупція і ніхто з нею не бореться, ніколи інвестори з-за цього не дивляться у наш бік».

Вибирати з розумом

Всі спікери зійшлися на думці, що без зміни політичної верхівки, де панує корупція і мільярди доларів йде в офшорні компанії, нічого в Україні не зміниться. Тому чекати приходу інвесторів - безглуздо.

«І винні в цьому ми з вами, так як самі їх обрали, - резюмував Павло Погиба. - Ми мовчимо і вдаємо, що все нормально. А поки ми будемо мовчати - буде ще гірше. І вихід є лише один. Треба всім прийти на наступні вибори і проголосувати за нових політиків, за тих людей, які до цього не брали участь у розграбуванні країни. Лише тоді з'явиться шанс змінити ситуацію в країні на краще».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що реформи відкриють Україну для інвесторів.