У Брюсселі під час саміту український президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту "опечатати" частину російського кордону – ту, яка перетинається із непідконтрольними територіями Донбасу.

Відповідну заяву глава держави зробив на спільній прес-конференції з президентом Європейської ради Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером за підсумками саміту Україна-ЄС у понеділок.

Президент назвав таке рішення " єдиним способом змінити ситуацію є опечатати неконтрольовану частину російсько-українського кордону з державою-агресором і забезпечити імплементацію Мінських угод":

"Кремль повинен прийняти розгортання багатонаціональної миротворчої операції під керівництвом ООН на всій тимчасово окупованій території Донбасу, включаючи кордон з Росією", - додав Порошенко.

Популярні новини зараз
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Показати ще

Україна-ЄС: підсумки саміту

Євросоюз визнає європейські прагнення України, засуджує "агресію російської армії" та закликає Москву звільнити українських політв'язнів. Україну на цій зустрічі представляв президент Петро Порошенко, ЄС - президент Європейської ради Дональд Туск і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Напередодні зустрічі були побоювання, що Угорщина може заблокувати прийняття спільної декларації подібно до того, як це зробили на торішньому саміті Нідерланди. У згаданому документі ЄС привітав прагнення України розвивати подальшу співпрацю в цифровій, енергетичній і митній сферах.

Окрім того, в документі міститься формулювання про засудження "акту агресії з боку збройних сил Росії" проти України з 2014 року. На цьому формулюванні наполягав Київ.

ЄС учергове заявив, що підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, не визнає анексію Криму. Також Брюссель вітає реформи України в економічній, безпековій та антикорупційній сферах. Там очікують, що Антикорупційний суд запрацює до кінця року. У заяві поіменно згадують українців, яких ЄС та Україна закликають звільнити з російської в'язниці.

Крім того, учасники саміту закликали Росію взяти на себе відповідальність за трагедію літака МН-17 та співпрацювати зі слідством для покарання винних.

Дивіться: Підсумки саміту Україна-ЄС: прес-конференція Порошенка, Туска та Юнкера

Як повідомляв портал "Знай.ua", Україну та Польщу збираються помирити за німецьким сценарієм.