Вчені-дерматологи з'ясували, як правильно приймати душ і які помилки найчастіше допускають прості люди.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОсновні помилки при прийомі душа вони опублікували в британському журналі.
Щоденний душ.
Щоденне миття може позбавити шкіру людини захисного шару корисних бактерій, які допомагають боротися з різного роду інфекціями. Однак, якщо мити руки досить часто і приділяти увагу зоні пахв і нижче пояса, особиста гігієна через день не принесе ніякої шкоди, впевнений професор вірусології Джон Оксфорд. А ідеальним, на думку експерта, є душ двічі в не тижні.
Більше уваги потрібно приділяти нижній частині тіла. А ось частий душ і пересушування шкіри загрожує навіть екземою.
Тривалий час прийому душу.
Не варто митися більше 20 хвилин. Вода є подразником, тому, чим довше ви перебуваєте під струменями, тим сухіший і менш еластичною буде ваша шкіра ", - сказала доктор Анджали Махт, консультант-дерматолог Британського фонду шкіри. Вона рекомендує не обходити стороною питання зволоження шкіри і найкраще приділяти цьому питанню увагу відразу після миття.
Використання мила і гелів для душу.
Робін Чуткан попереджає, що щоденне використання мила може послабити імунітет. Позбавлення шкіри "натуральної бактеріальної захисту" може привести до екземи. "Постійний контакт шкіри з брудом" вчить "колонії бактерій відрізняти нешкідливу бруд від патогенної, а мило позбавляє їх цього тренування", - пояснює Робін Чуткан. Найкраще використовувати м'яке мило з органічних компонентів, воно діє на шкіру краще.
Більш того, мити милом можна тільки пахви, сідниці, інтимну зону і стопи. Решта тіла можна сполоснути водою.
Гігієна обличчя.
"Більшість людей миють обличчя під душем, з тією ж температурою води і тим же тиском струменів, з якими вони миють все тіло. Гарячий душ може збільшити видимість капілярної сітки щік, що негативно позначиться на зовнішньому вигляді і може порушити нормальний стан шкіри обличчя", - впевнена австралійський експерт-дерматолог Кайе Скотт.
Вибір мочалки.
Неправильна мочалка або нерегулярне її заміна - рай для бактерій. Мертві клітини шкіри, які мочалка покликана видаляти, осідають в її порожнинах, що провокує швидке зростання патогенних бактерій на її поверхні.
"В умовах вологості мокра мочалка і мертві клітини в її порожнинах стають розсадниками небезпечних для людини інфекцій", - говорить дерматолог Сем Бантінг.
Як правильно митися
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Мерилін Монро, яка понад півстоліття тому блищала на голлівудській сцені, і до сих пір для багатьох вважається еталоном краси і жіночності.