Україна зробила перший крок до євроінтеграції у вигляді символічного безвізового режиму і дискримінаційною Зони вільної торгівлі з ЄС в той час, як Великобританія почала процедуру виходу з Євросоюзу, а країни Вишеградської групи - Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина - відкрито збунтувалися проти квот на біженців. До яких наслідків обернуться інтеграційні плани нашої країни на тлі відбуваються в світі подій, прогнозує політолог Дмитро Джангіров.

"Історичне" рішення по законопроекту №6470, який визначає членство України в Північноатлантичному Альянсі, вважає експерт, прийнято Верховною Радою в момент найглибшої в історії НАТО внутрішньої кризи. "Квіточками" назвав Джангіров вимоги Дональда Трампа до союзників радикально збільшити витрати на оборону, щоб не обтяжувати бюджет США.

"А ось" ягідки "новий президент США видав на травневому саміті НАТО в Талліні, де учасники так і не дочекалися від нього заяви про готовність Вашингтона задіяти ст. 5 Статуту Альянсу про колективну оборону в разі загрози одному з його членів", - уточнив політолог .

На тлі загальної зневіри оптимізм глави українського МЗС Павла Клімкіна, який заявив, що "Україна вже зараз починає працювати як елемент східного флангу НАТО" і пообіцяв в рамках НАТО "ядерну парасольку", - "повна противофаза", вважає Джангіров.

"А НАТО - в курсі?" - іронізує він.

Популярні новини зараз
Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

На особливу увагу, на думку політолога, заслуговує голосування в Раді, адже "курс на НАТО" українські парламентарії затвердили без урахування думки українців.

"Ще в 2009 році нині спецпредставник України з гуманітарних питань в Мінській контактній групі Віктор Медведчук був ініціатором збору підписів за загальнонаціональний референдум з питання членства України в НАТО. В результаті було зібрано понад 4 млн підписів (при законодавчій нормі - 3 млн.), Але тодішній Президент Віктор Ющенко проігнорував волю українців. Медведчук подав до суду, і 2 липня 2009 року Окружний адмінсуд Києва зобов'язав Ющенка оголосити референдум. Але рішення суду також було проігноровано ", - звернув увагу політолог.

Ще один свіжий приклад здачі суверенітету, вважає Джангіров, - оприлюднений 8 квітня указ Президента "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2017 рік".

"Президент і лідери парламентської коаліції виступають за формулу" спочатку - контроль над кордоном, потім - вибори на Донбасі ". Однак в результаті жорсткого зовнішнього тиску в указі була de facto відтворена т.зв." формула Еро-Штайнмайера ":" спочатку - безпека , потім - вибори ". А ось згадка про контроль над кордоном як невід'ємне умови проведення виборів в ньому відсутня ..." - зазначив політолог.

Він також нагадав, що згідно з відомої теорії Хантінгтона, по Україні проходить лінія "цивілізаційного розлому".

"І цей теоретичну тезу ми сьогодні цілком відчуваємо на практиці. ... Цей самий розлом породжує якусь" пастку часу ", яка є першопричиною перманентних анахронізмів при прийнятті стратегічних рішень", - впевнений Дмитро Джангіров.