Проект постанови за номером 7172 "Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України", що може підвищити доходи обранців під куполом Верховної Ради, зареєстрували у парламенті.

Як передає "Українська правда", документ передбачає "встановити розмір посадових окладів народних депутатів на рівні посадових окладів членів Кабінету Міністрів, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року".

За словами одного з авторів скандального документа, в.о. голови Регламентного комітету Ради Павла Пинзеника, існує два положення закону про статус нардепа, що унормовують порядок оплати праці народних депутатів України, і жодне з них не виконується.

"Станом на сьогодні посадових окладів для народних депутатів немає, тому що посадовий оклад встановлюється рішенням Верховної Ради, а такого рішення вона не приймала. Станом на сьогодні всім встановлено однаковий розмір - трохи більше 17 тисяч гривень", – заявив він.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Згідно з другим положенням, умови оплати праці народних депутатів прирівнюються до членів Кабінету Міністрів. Тому постанова, ініційована Пинзеником, унормовує ці питання.

"Для того, щоб вона мала в часі стабільність правового врегулювання, робиться прив'язка до прожиткового мінімуму, який змінюється з часом, відповідно може змінюватися розмір заробітної плати народного депутата", – пояснив парламентарій.

Відповідно до документу, коефіцієнт становитиме від 10 (народний депутат) до 12 (спікер ВР) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених станом на 1 січня поточного року (1600 гривень). Крім того, за рішеннями комітетів (Бюджетного та Регламентного), народному депутату Апаратом Верховної Ради здійснюються надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів.

Серед авторів проекту видання називає Володимира Арешонкова, Ірину Єфремову, Михайла Папієва, Сергія Шахова та інших.

Минулого року у жовтні Верховна Рада вже голосувала за збільшення зарплат депутатам до 25 мінімальних окладів (36 250 гривень), але в кінці місяця після консультацій із керівниками фракцій спікер Верховної Ради Андрій Парубій скасував підвищення.

Ініціатива депутатів розлютила пересічних громадян.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", українським чиновникам підвищать зарплату за рахунок допомоги від ЄС.