Позиція Москви щодо Грузії робить нереальним відновлення дипломатичних відносин між країнами.

Про це в інтерв'ю заявив спецпредставник прем'єр-міністра Грузії з питань відносин з Росією Зураб Абашидзе.

Жорстку реакцію викликало заяву статс-секретаря, заступника глави Міністерства закордонних справ Росії Григорія Карасіна щодо угоди 2011 року "Про митне адміністрування та моніторингу торгівлі". Дипломат РФ сказав, що воно "вніс необхідну ясність в питання про місце розташування митних кордонів Грузії.

"Це район Казбегі на кордоні з Росією, місце південніше річки Інгурі (за якою починається територія Абхазії) і околиці Горі (поблизу кордону з Південною Осетією", – сказав Карасін.

На думку Абашидзе, позиція його російського колегії неприйнятна і викликає подив. В документі і домовленостях ні про які митних кордонах мова не йде.

Популярні новини зараз
Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

"Згідно з домовленостями створюються так звані торгові коридори, і в обох кінцях цих коридорів стануть представники швейцарської фірми. Вони не будуть здійснювати ніяких митних процедур. Вони мають право лише стежити і фіксувати потік вантажів", – заявив спецпредставник грузинського прем'єра.

Він додав, що Грузія вже підписала відповідну угоду з швейцарською фірмою SGS на відміну від Росії. А торгові коридори між країнами "будуть задіяні виключно на основі угоди 2011 року, і ніяк інакше".

"Можливо, ці питання виникнуть у ході майбутньої зустрічі з Григорієм Карасіним в кінці січня. В таких умовах відновлення дипвідносин з Росією абсолютно неможливо",— підкреслив він.

Підписаний документ, про який йшла мова, дозволяє сторонам торгувати і розвивати транспортні комунікації через Абхазію і Південну Осетію. Після зустрічі з президентом США Бараком Обамою тодішній лідер Грузії Михайло Саакашвілі зняв вето на вступ РФ до організації. Однак була умова, згідно з яким через території Абхазії і Південної Осетії пройдуть торгові коридори з Росії в Грузію. Сторони повинні були запросити міжнародних посередників для контролю потоку вантажів і їх маркування.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Грузія отримала американські протитанкові ракети.