У Росії заявили, що США "змусили" керівництво Кремля до заходів у відповідь на висилку російських дипломатів, однак Москва "відкрита до вибудовування добрих відносин з іншими країнами".

Про це заявив прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

За його словами, "Росія не розв'язувала ніяких дипломатичних воєн" і ніколи не була ініціатором "санкційних обмінів".

"Росія була змушена зробити кроки у відповідь на недружні, неконструктивні, незаконні дії - в даному випадку пов'язані з висилкою наших дипломатів і закриттям консульської установи, вчинені Вашингтоном", - заявив Пєсков.

Він зазначив, що Росія "залишається відкритою для налагодження добрих відносин".

"Ми хочемо цих відносин", - додав прес-секретар Путіна.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Пєсков також заявив, що у Москві не згодні з думкою глави прес-служби Держдепартаменту Хезер Науерт, яка назвала реакцію РФ на висилку російських дипломатів "невмотивованою".

Як відомо, раніше російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли на території Великої Британії в Солсбері.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила, що російські спецслужби причетні до замаху на вбивство, в знак протесту Велика Британія вислала 23 російських дипломатів.

Зараз до "висилки російських дипломатів" приєдналося 28 країн, серед них і Україна, яка відкликала 13 росіян з російських відомств.

Варто відзначити, що раніше повідомлялось про плани російського президента Володимира Путіна прибрати своїх військових з тимчасово окупованих територій Донбасу, коли він доб'ється від Заходу бажаного: главі Кремля не цікава війни як така, його цікавлять нові "зони впливу" і те, щоб західні партнери визнали їх його "територією".

"Путін сподівається, що відносини з Заходом покращаться. Він не мріє про світову війну, він мріє про нову Ялтинську конференцію, мирну конференцію, яка відбулася в Криму в 1944 році, і зібрала разом Сталіна, Рузвельта і Черчілля. На той час лідери країн, які перемогли у Другій світовій війні, поділили світ на зони впливу", - пишуть ЗМІ.

"Президент РФ хоче нових зон впливу, нових чітких правил гри. Він хоче, щоб Захід визнав, що територія, яка колись належала СРСР (можливо, включно з сусідніми країнами), повинна бути в сфері відповідальності РФ. Він хоче отримати гарантії та відповідні почесті", - пише видання.

"Путін відкидає як лицемірство заяви канцлера ФРН Ангели Меркель і екс-президента США Барака Обами про те, що цих сфер впливу не існує в сучасному світі. Йому просто потрібні західні лідери, які готові до переговорів", - йдеться в статті.

"Протягом наступного терміну Путін готовий вирішувати питання Донбасу. Джерела в МЗС РФ повідомили нам, що Путін готовий зробити східну Україну регіоном, контрольованим тимчасовою міжнародною адміністрацією, як це було в Боснії і Герцеговині або Косово", - зазначають журналісти.

"Але він не готовий йти на поступки в питанні Криму. Путін вважає: оскільки населення Криму задоволене анексією РФ, то це означає, що справедливість була забезпечена і нічого не потрібно міняти", - йдеться в статті.

Більше двадцяти країн вислали російських дипломатів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Пєсков пояснив поведінку Путіна в Кемерово.