Верховна Рада більшістю голосів підтримала закон №4670 "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Метою розробки проекту акта є затвердження Дисциплінарного статуту Національної поліції України, яким визначається сутність службової дисципліни в Національній поліції, повноваження поліцейських та їх керівників з її дотримання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження", - значить у пояснювальній записці до документу.
Статут передбачає не тільки вірність копа присязі. Він повинен знати закони та повноваження, надавати допомогу і робити все можливе, аби запобігти правопорушенням, завжди чітко і головне вчасно виконувати накази вищого керівництва, працювати постійно над рівнем власної професійної підготовки, дбайливо ставитися до службового майна, поважати честь і гідність інших поліцейських і працівників поліції; дотримуватися правил носіння однострою та знаків розрізнення тощо.
Категорично неприпустимо приходити на роботу у нетверезому стані, або під дією наркотичних речовин:
"Поліцейський отримує наказ від керівника в порядку підпорядкованості та зобов’язаний неухильно та у визначений строк точно його виконувати. Забороняється обговорення наказу чи його критика".
Якщо наказ командування виконати неможливо, то поліцейський зобов'язаний невідкладно пояснити причини. У випадку підозри на незаконність доручення, коп повинен в письмовій формі доповісти про це.
Як відомо, минулого року голова Національної поліції Сергій Князєв обіцяв завершити розподіл департаментів поліції громадської безпеки та превенції. Мова йшла про створення десятків груп швидкого реагування у селищах та обласних центрах:
"До кінця 2018 року ми плануємо уніфікувати і зробити єдиний стандарт роботи патрульної поліції: блок патрульної поліції і блок поліції громадської безпеки ми об’єднаємо, не буде два різних департаменти, думаю, що прийдемо до одного загального підрозділу — це буде поліція превенції. Основне завдання на 2018 рік - реорганізувати групи поліції, які працюють всюди в Україні, крім обласних центрів. На сьогодні у нас де-факто дві патрульні поліції: нова, яка працює в 33 містах, а в інших містах, містечках і селищах працюють групи швидкого реагування патрульної поліції. Ми бачимо невідповідність. Громадянам більше імпонує робота патрульної поліції. Тому на 2018 рік ми поставили собі це як основну задачу, і почали з керівників ", - пояснював Князєв.
Дивіться: Вся правда щодо реформи у поліції та головних проблем у правоохоронних органах
Як повідомляв портал "Знай.ua", коп наочно показав Авакову, як працює його реформа.