Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm відновила хронологію вторгнення в Україну артилеристів 136-ї окремої мотострілецької бригади (ОМСБр) ЗС Росії у серпні 2014 року.

В ході розслідування доведено, що відправлення російських військовослужбовців для виконання бойових завдань до українського кордону проводилося за наказами командування ЗС РФ кількома етапами, пізніше цих військовослужбовців фіксували вже на окупованій території України. Підтверджено десятки прізвищ солдатів та офіцерів.

АТО в Україні могла успішно завершитися ще влітку 2014 року, але Росія завдала низку ударів і ввела цілі батальйонно-тактичні групи своїх військ, використовувала танкові та артилерійські підрозділи. Найбільш знаковими стали бої під час захоплення Луганського аеропорту і в районі Іловайська.

Активісти наголошують, що отримали інформацію про, щонайменше, 28 російських військових частин, військовослужбовці яких брали участь в агресії проти України у той проміжок часу. Загалом ідентифіковано 82 військовослужбовці артилерійського дивізіону.

"Списки військовослужбовців 136-ї ОМСБр (військової частини № 63354 з Буйнакська), яких відправили по бойовому розпорядженню штабу Південного військового округу (ПВО) РФ у прикордонний з Україною район, вказують на централізований характер агресії. Ніяких “відпускників” – всі виконували наказ", - наголошується у розслідуванні.

Популярні новини зараз

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

Ведучий "Холостяка" Григорій Решетник розповів про інтим між учасниками проекту: "Сподіваюся був"

Традиційна паска на Великдень-2021: рецепт, яким користувалися наші бабусі

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Показати ще

Волонтери наголошують, що російські артилеристи 136-ї ОМСБр залишили за собою сліди в Україні. По-перше, це Новосвітлівка неподалік від Луганського аеропорту. Відео та фотографії, що показують маршрут руху колони на Донбасі.

Воєнні злочини російських артилеристів відзначило вище російське командування. Через рік, а в кількох випадках навіть через 3 роки, військовослужбовців нагородили.

Як повідомляв "Знай.ua", більше 30 тисяч російських кадровиків нарахували на тимчасово окупованих територіях Донбасу та в анексованому Криму.