Третейський суд в Гаазі зобов'язав Росію виплатити компенсацію в розмірі $ 159 мільйонів цілій низці українських інвесторів у справі про анексію Криму. Міжнародна спільнота та наші дипломати вже назвали таке рішення "великою перемогою для бізнесу".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо це дасть Україні?
На основі цього висновку інвестори з України матимуть змогу стягнути збитки за допомогою звернення у західні суди. Принаймні, так вважає експерт аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.
"Відповідно до Нью-Йоркської конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 1958 го року, сторона-переможець має право стягувати державну власність фактично де завгодно в світі, і країни Заходу реально виконують її", - прокоментував він у Twitter.
За його словами, процес судової тяганини – задоволення не з дешевих, але окрім грошей доведеться витратити ще й купу часу. Як показує практика, процес повільний, та на нього поки що лишається єдина надія, повідомляє Politeka.
Україна проти Росії: позов до міжнародного суду ООН
В тексті рішення йдеться про те, що потрібно в обов'язковому порядку відновити повноцінну діяльність Меджлісу та припинити тиск на національні меншини в Криму.
Окрім того, суд зобов’язав Росію поновити можливість здобуття освіти українською, зокрема у Севастополі. Також суд зобов’язав як Росію, так і Україну на час розгляду справи уникати порушень Конвенції про запобігання всім формам расової дискримінації.
Історія подання позову проти Росії почалася 17 січня 2017 року. Цього дня Міжнародний суд ООН (МС ООН) оприлюднив комюніке про те, що Україна заявила позов до суду на Росію. Україна, за словами генпрокурора Юрія Луценка, передала до суду позов до РФ у кількості 800 томів, 300 з яких під грифом "таємно" і "цілком таємно".
Всі виправдання Росії у Гаазі
В Україні у 2014 році відбувся переворот, внаслідок якого почалася громадянська війна;
Росія не порушує права кримських татар у Криму. Це Україна порушувала права переселенців, які повернулися до Криму на початку 90-х років, зокрема не надавала людям землю;
під час воєнних дій тероризм неможливий;
оператори "Бука" не мали на меті збивати пасажирський малайзійський літак рейсу МН17;
українська армія неодноразово обстрілювала Донецьк, внаслідок чого гинули цивільні громадяни, в тому числі діти.
Дивіться: Україна проти Росії у Гаазі
Як повідомляв портал "Знай.ua", російський олігарх Олег Дерипаска повернув три приватних літака, які перебували у нього в лізингу, оскільки введені проти нього санкції США роблять неможливим їх використання.