Щоб вистояти в енергетичній війні з Росією Україні необхідно трохи заощадити.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив голова правління альянсу "Нова енергія України" Валерія Боровика, передає "Оглядач".
"Я підтримую в цьому деяких моїх опонентів з НАК "Нафтогаз Україна", і в тому числі заяву президента, що потрібно трохи заощадити, десь прикрутити опалення, десь відключити його на вихідні в офісі", - пише він.
Газу в Україні – до 10 млрд кубометрів, переконаний експерт.
"Стільки обсягу я не пам'ятаю в аналогічні періоди. Питання зараз у тому, що фізично пропускна здатність не може одночасно підняти з газосховищ і запустити в систему цей газ. З іншого боку ще й Росія знизила тиск на вході в Україну - це теж не дає можливість доставити необхідну кількість для українських споживачів, тому що система магістральних та регіональних газопроводів пов'язана", - пояснив Боровик.
Після першого Стокгольмського арбітражу була скасована система Takeorpay, але мінімальний обсяг залишився, який згідно рішення повинна закуповувати Україна - від 4 до 5 млрд кубометрів газу, це мінімальний обсяг. І посилаючись на це рішення і була зроблена передоплата за березень, за нову порцію газу, розповів він.
"Але "Газпром" пішов на хитрість і сказав, що поставляти газ не буде. Десь пролунало, що Газпром повернув передоплату, я так розумію, що ні. Аргументує він це тим, що потрібно підписувати додаткові угоди або по-новому переукладати контракти. Але вже є заява, що вони хочуть повністю розірвати відносини з Україною. І з транзитним контрактом незрозуміло, як це обернеться для них, бо їм треба постачати споживачам в Європі. І за контрактами поставки газу", - розповів Боровик.
На його переконання, Росія це робить для того, щоб "нагріти" ситуацію, щоб потім "виторгувати" більше всього якихось поступок для себе.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", НАК "Нафтогаз" допустив вирішальну помилку, в результаті якої сталася газова криза в Україні. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
За його словами, це помилка, яку треба виправити. Потрібно було, розуміючи, що Росія повинна виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, зробити лад 10-14 днів запасу. Працювати з європейськими постачальниками, щоб відповідним чином забезпечити м'який режим. Цього НАК не зробив і в цьому є проблема.
Прем'єр зазначив, що ситуація з газом буде введена в штатний режим 6 березня.