У неділю, 15 квітня, президент Сирії Башар Асад потрапив у базу Центру "Миротворець" через відвідування його дітьми анексованого Криму в 2017 році.

Так, в якості обґрунтування внесення в базу глави Сирійської держави на інтернет-ресурсі зазначено: "Свідома організація порушення Державного кордону України неповнолітніми дітьми з метою проникнення в окупований Росією Крим (ст. 331, 331-1 КК України)".

При цьому серед обґрунтувань зазначено "участь в антиукраїнських пропагандистських заходах Росії (країна-агресор)" та "участь у спробах легалізації анексії АР Крим".

Також уточнюється, що запис в базі з'явився в неділю, 15 квітня, 13:42 за київським часом.

Родина Асада

Популярні новини зараз
Українців попередили про "важкі" платіжки за світло Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

Як відомо, Асад, 1965 р. н., є чинним президентом Сирії з 2000 року, верховним головнокомандувачем Збройними силами Сирії.

Раніше в неділю координатор групи зв'язків Державної Думи РФ з парламентом Сирії Дмитро Саблін заявив, що Б. Асад на зустрічі з російською делегацією повідомив, що його діти в 2017 році відпочивали в таборі "Артек" в анексованному РФ Криму.

"У ході нашого спілкування президент Асад сказав, що його діти в минулому році відвідали "Артек", - сказав він.

Крім того, за словами російського парламентарія, глава Сирії розповів, що його діти цікавляться зведенням Кримського моста і стали цікавитися політикою.

Дивіться сюжет про подію в Сирії

Нагадаємо, що збройні сили західних країн скинули крилаті ракети на науково-дослідний центр у Дамаску, сховище хімічної зброї біля Хомса і командний пост, що знаходиться неподалік. Так, США, Франція і велика Британія завдали авіаударів по цілях у Сирії в ніч на 14 квітня у відповідь на застосування Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.

У свою чергу в Міноборони РФ заявили, що під час удару союзниками було випущено більше 100 ракет, "більшість з яких вдалося перехопити", а сирійське державне агентство SANA заявило, що науково-дослідний центр у Дамаску, вражений ракетами коаліції, спеціалізувався на онкологічної медицині.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що обсяг необхідного фінансування на відновлення інфраструктури Сирії після авіаударів з боку США, Великобританії та Франції оцінюється в 400 млрд дол., а на відновлення піде до 15 років.